Perekonna, sugupuu ja mineviku feng shui. Janno Seeder
tuleb seetõttu enda heaolu vähendada ja lähedasi aidata, sest kunagi ei tea, millal me ise toetust vajame. Läänemaailmas on olulised ideed, andekus ja esireas olemine, kuid idamaades on esikohal ühistegevus ja ühisolemine ning toetus. Läänemaailma energeetilisele ülesehitusele on iseloomulik suur kõikumine, sest mida kiirem ja jõulisem on tõus, seda suurem ja järsem võib olla kukkumine.
Läänemaailma energeetiline sinusoid (hall kõver) on suure kõikumisega, mis viib inimese pingeseisundisse. Meie eesmärk on elada idamaadele iseloomulikus stabiilses ja rahulolu tagavas, mitte nii pinevas elutempos (oranž kõver).
Ida ühiskondade energeetiline ülesehitus on oma olemuselt tagasihoidlikum, stabiilsem ja seega inimest toetavam. Esmapilgul tundub, et siin puuduvad talendid ja liidrid, kuid stabiilne energiavoog avaldab inimesele pigem loovat mõju ja tõelise ande ilmnemisel toimub toetus mitte läbi „verise” konkurentsi, vaid harmoonilisel teel. Tippu jõutakse seetõttu hiljem, kuid kõrghetke nauditakse kauem, ning kui juhtub selline inimene langema, on talle alati kindlustatud kogukonna ja perekonna laiapõhjaline toetus. Idamaade kogukondlikule mõtlemisviisile on omased andekad suguvõsad ja vähem andekad suguvõsad. Siinjuures tekib paratamatult küsimus, mida andekus tähendab. Kui pidada andekuseks ainult suuri saavutusi maailma materiaalses või kultuurilises mastaabis, siis on selline lähenemine ühekülgne. On inimesi, suguvõsasid, perekondi, kes on andekad toiduvalmistamises, kes põllutöödes, kes suhtlemises loomadega, loomulikult ka majanduslikus mõtlemises. Andekus võib ilmneda väga erineval viisil.
Iga inimene vajab kogukonda, suguvõsa, perekonda ja kodu, kuhu tagasi pöörduda, kust ammutada energiat ja saada jõudu edaspidiseks tegutsemiseks. Kui inimese vundament on tugev, väljendab teekond tema tõelisi soove, võimalusi ja andekust.
Feng shui õpetus ütleb, et inimesele on juba sünnihetkel antud kaks põhivajadust: tunda ennast turvaliselt ja omada kontrolli ümbritseva info üle. Terve elu otsime keskteed nende kahe vajaduse vahel. Turvatunde puudumine muudab meid kergesti haavatavaks. Me ei tea, milles enda suhtes kindel olla, kuidas teisi usaldada, kas üldse maailma usaldada. Usaldamatus viib ebakindluseni, valede otsuste ja valikute tegemiseni, oma mina eitamiseni, suhtlemisvõimetuseni, tulevikunägemuse puudumiseni ja loomulikult rahulolematuseni. Kui kõiki kaheksat tsooni koosmõjus vaadelda, siis on perekonna, sugupuu ja mineviku tsoon olulisima, põhjapaneva mõjuga. Inimene ei saa tulla eikusagilt ja eimillestki – ta on alati kuhugi kuulunud, kellestki pärinenud, millestki mõjutusi saanud. Loomulikult võib lõpmatuseni analüüsida, kas need minevikust pärinevad sõnumid on positiivsed või negatiivsed. Põhinedes energiaõpetuse seadustele, on yin- ja yang-energiad pidevas liikumises ja muutumises ning meie vundamenti kuuluvad nii ebameeldiv kui ka toetav energia kõigis oma väljendustes. Oluline on pigem see, mida me antud informatsiooni ja energeetilise kogemusega pihta hakkame, kuidas me seda kasutame ja kuidas sellesse suhtume.
Turvatunde puudumisel kaotame jalgealuse, mõraneb meie vundament, ja kui sellega kaasneb ümbritseva puudulik tajumine, on tulemuseks haige, ebastabiilne ja sügavalt õnnetu inimene. Millest sõltub ümbritseva info tajumine? Hoolimata ühiskonna kiirest arengust, kiiretest muutustest ei jõua inimene sellega alati kaasas käia. Me oleme hoopis alla andnud ja kasutame igapäevaselt erinevaid proteese, selliseid abivahendeid nagu näiteks mobiiltelefon, auto, termomeeter, kalkulaator ja internet. Kui mõni proteesidest ära võetakse, oleme abitud ja maailm kukub kokku. Miks tänapäeval nii paljud inimesed ei oska süüa teha, kuid meie keha laastava mikrolaineahju kasutamises on nad meistrid. Miks inimesel ei ole aega suhelda lähedastega, eelkõige lastega, kuid internetis surfavad nad tundide kaupa. Miks inimesed ei julge palja jalaga emakesele maale astuda, kuid tehismaterjale ja kosmeetikat katsetavad enda peal lõpmatuseni? Lohutuseks võib öelda, et üha enam läheb moodi ökoloogiline ellusuhtumine – looduslikud toorained ja ökoloogilised tootmisviisid –, kuid ka sellega minnakse tihtilugu äärmustesse ja unustatakse loomulik elamisviis.
Me kaugeneme loomulikust reaalsusest ja saame ümbritsevast üha uusi ja kiiresti muutuvaid impulsse. Kui hakkad ühega toime tulema, tuleb juba uus info peale ja see muudab meie energiavälja närviliseks, me ei jõua enam ajaga kaasas käia või oleme sunnitud meeleheitlikult ja vahetpidamata koormavaid vahespurte tegema. Niimoodi elades viime oma vaimse ja füüsilise keha tasakaalust välja ja haigestume, oleme õnnetud, ja mis peamine, süüdistame tekkinud olukorras kõiki teisi, ümbritsevat.
Feng shui filosoofias ei ole eraldi tervise bagua tsooni. Tasakaalus tervis väljendub meie kõikide elualade harmoonilises koostöös ja hingelises rahulolus. Tasakaalus tervis ei tähenda haiguste puudumist, sest energiad vahelduvad pidevalt, kuid rõhuasetus on tervel ja õnnelikul olemisel. Tervislik tasakaal peab aga toimima kolme energiatasandi kaudu, järelikult nii füüsilisel, psüühilisel kui ka vaimsel tasandil. Tänapäeval on enamik haigusi psühhosomaatilise taustaga ja otseselt seotud ebastabiilse närvikavaga. Kuid veelgi suuremat mõju avaldavad meile isiklikud mõttemustrid ja arvamused, uskumused iseenda kohta. Kas pole tuttav: minu vanaisa oli südamehaige, minu isa oli südamehaige, küllap on see ka minu saatus. Me nagu head lapsed „ tahame” olla oma esivanemate moodi ja põdeda samu haigusi, jagada sarnast elukäiku, nii uskumatu nagu see ka pole. Kui ma oma esimest last sünnitama läksin, ütles ema: „Sa oled minu tütar, sul tuleb kerge sünnitus.” Nagu kivi langes südamelt ja tõepoolest oli kerge sünnitus. Minu teadvus võttis vastu uskumuse, et tuleb kerge sünnitus, füüsilisest kehast kadusid takistavad pinged ning aset leidis normaalne sünnitus.
Geeniteadus on kindlaks teinud, et inimese uskumus võib muuta isegi tema geene. Uskumus mitte ainult ei käivita käitumist ja mitte ainult ei käivita geene, vaid vajadusel võib ka geene muuta. Seega töötab uskumus filtrina tegeliku keskkonna ja inimese kui elusorganismi vahel. Inimese tervislik tasakaal sõltub tema uskumustest. Perekonna, sugupuu ja mineviku tsoon annab teada, et juba sünnihetkel on igal inimesel olemas peamised teda juhtivad uskumused. Need saab ta aga oma vanematelt. Niisiis on ema ja isa tegelikult geenitehnoloogid. Nad valivad geene oma arenevas lapses, et ta sobiks elama keskkonnas, milles elavad vanemadki.
Me kõnnime eluteel, kandes seljakotti, mis on täis möödunud aegade infot. Siin on mitme põlvkonna mõtted, harjumused, eelarvamused, hoiakud, hirmud ja kogemused. Osa positiivsete, osa negatiivsete emotsioonidega seotud. Feng shui’s on tuntud mõiste „kola”. Kola on olemas mitmel energiatasandil. Füüsilisel tasandil vanad mittevajalikud või katkised esemed. Psüühilisel tasandil negatiivsed emotsioonid ja vaimsel tasandil eelkõige negatiivsed mõtted, tunded. Ruumis või riidekapis on lihtne märgata oma aja ära elanud asjade kuhjumist. Pärast suurpuhastust on kapis rohkem ruumi, kodus tekib ruumi ja meeleolu paraneb, energia hakkab vabalt voolama. Sellist puhastust tuleb läbi teha kõigil kolmel tasandil. Selleks et energia saaks vabalt liikuda, tuleb üleliigsest vabaneda. Paraku hellitame oma vanu emotsionaalseid haavu, sest kardame ebamugavustunnet ja valu, mida võib tekitada nendega tegelemine. Iroonia on aga selles, et alles vanade haavade lahtikiskumine annab meile võimaluse need energiablokeeringud vabaks lasta ja oma eluga edasi minna.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам