Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок. Отсутствует

Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок - Отсутствует


Скачать книгу
видалити серцевину з насінням, нарізати однаковими шматочками (кільцями або півкільцями). Укласти в посудину, залити теплим медом, додати ванілін і лимонну кислоту, покласти гніт і поставити в прохолодне місце на 8 – 10 год. Сік, що виділився, злити (його можна використовувати для готування варення, компотів тощо). Духовку розігріти до 60–65 °C. Кабачки викласти на застелений пергаментом лист і тримати в духовці до готовності. Готові кабачки повинні за пружністю нагадувати в’ялені банани. Укласти в’ялені кабачки в сухі скляні банки. Зберігати за кімнатної температури.

В’ялені солоні кабачки

      2–3 кг кабачків, сіль

      Добре достиглі кабачки очистити від шкірки й серцевини, розрізати на широкі поздовжні смужки завтовшки 1–1,5 см. Кабачки посолити й залишити на 6–8 год. Сік злити, кабачок трохи віджати, нанизати одним кінцем на нитку або дріт із металу, який не окислюється. Підвісити в затінку або зав’ялити в коптильні. Можна в’ялити кабачки в розігрітій до 70 °C духовці, посипавши меленим перцем і коріандром.

В’ялені кабачки з апельсиновою цедрою

      1 кг кабачків, 70–80 мл лимонного соку, 30 г апельсинової цедри, 350–400 г меду

      Зрілі кабачки вимити, очистити від шкірки й насіння, нарізати кружальцями завтовшки 1,5–2 см. Кабачки посипати половиною норми цедри й залити половиною меду, залишити на 7–9 год, щоб пустили сік. Кабачки потрібно регулярно перемішувати й стежити, щоб вони були максимально покриті сиропом. Сік, що виділився, злити в каструлю, додати до нього решту цедри, лимонний сік і мед, довести до кипіння. Кружальця кабачків покласти в приготований сироп і варити на слабкому вогні до прозорості. Стежити, щоб кабачки не почали розварюватися. Залишити кабачки остигати в сиропі. Потім викласти на друшляк, дати сиропу стекти. Покласти кружальця на лист, застелений пергаментом, або в сушарку і в’ялити, щоб рідина повністю випарувалася, а кабачки зробилися тугими й пружними.

      Сушені кабачки

Сушені кабачки з перцем

      2–3 кг молодих кабачків, перець або інші спеції до смаку

      Сушити кабачки можна в духовці, на сонці, у сушильній шафі. Кабачки ретельно вимити, нарізати скибками завтовшки 5–7 мм. Обдати окропом, потім остудити в холодній воді. Викласти скибки на лист або в сушильний лоток в один шар, посипати меленим перцем і сушити за температури 55–65 °C протягом 9 год.

Сушені кабачки із сіллю

      1–2 кг молодих кабачків, сіль

      Кабачки вимити, зрізати плодоніжки, нарізати тонкими скибками, посипати сіллю, дати постояти 2–3 год, щоб стік сік. Сік злити. Скибки кабачків викласти на покритий пергаментом лист і сушити перші 2 год за температури 55–60 °C, наступні 3–4 год – за температури 70–80 °C.

      Заморожені кабачки

Заморожені скибки кабачків

      Молоді кабачки з ніжною шкіркою

      Кабачки вимити, нарізати кубиками, бланшувати 1–3 хв, а потім відразу ж остудити в холодній воді. Дати воді стекти. Заморозити на дощечках або тарілках і розкласти в поліетиленові пакети. Можна нарізати кабачки маленькими кубиками, розкласти в порційні пакети й відразу


Скачать книгу