Історія чемпіонатів Європи з футболу. Тимур Желдак

Історія чемпіонатів Європи з футболу - Тимур Желдак

Скачать книгу
опіки. Саме ці дві нічиї і коштували згодом британцям першого місця – чехословацька команда в одній із зустрічей португальців перемогла.

Хоча, не кривлячи душею, слід визнати, що путівку до чвертьфіналу команди розігрували в очному протистоянні в Братиславі. Цей матч був цікавий тим, що тривав… два дні.

Матч розпочався в критичних умовах – вологість повітря була близька до 100 %. На 16-й хвилині арбітр матчу, втративши остаточно видимість через густий туман, зупинив гру і відвів команди в роздягальні. Там команди чекали гарної погоди півгодини, але дива не сталося. За обопільною згодою сторін було вирішено дограти матч наступного дня, а щоб туман знов не сплутав карти футболістам, почати вирішили опівдні.

Вийшовши на поле, молоді англійські футболісти відразу захопили ініціативу і повели в рахунку – гол забив Чаннон. Але чи то самовпевненість зіграла з гостями злий жарт – переможний результат і навіть нічия забезпечували їм потрапляння в наступний раунд незалежно від результату останньої гри Португалія – Чехословаччина – чи то дійсно збірна ЧССР була настільки сильна, але не минуло й півгодини, як господарі переломили хід поєдинку. Спочатку «гол у роздягальню» британцям забив Нехода, а на третій хвилині другого тайму Галліс вивів Чехословаччину вперед. Особливу пікантність ситуації надає той факт, що обидва м’ячі у ворота англійців були забиті головою, хоча саме збірні з Британських островів вважаються апологетами цього спортивного елемента.

З першою відбірковою групою і збірною Англії пов’язаний ще один пам’ятний епізод відбору на ЄВРО-76, а саме новий рекорд результативності гравця в матчі. У домашній грі з кіпріотами нападник британців Малколм Макдональд забив п’ять м’ячів – вперше в історії європейських першостей. Ще й більш того, ніхто з партнерів Макдоналда так і не відзначився. Тобто, фактично, нападник поодинці переграв Кіпр 5: 0.

Всі матчі групи 1

30 жовтня 1974, Лондон. Англія – Чехословаччина 3:0 (Чаннон 73ʹ, Белл 80ʹ, 83ʹ).

20 листопада 1974, Лондон. Англія – Португалія 0:0.

16 квітня 1975, Лондон. Англія – Кіпр 5:0 (Макдональд 2ʹ, 32ʹ, 52ʹ, 56ʹ, 87ʹ).

20 квітня 1975, Прага. Чехословаччина – Кіпр 4:0 (Паненка 10ʹ, 35ʹ, 48ʹ – пен., М. Масни 78ʹ).

30 квітня 1975, Прага. Чехословаччина – Португалія 5:0 (Бичовськи 12ʹ, 22ʹ, Нехода 25ʹ, 46ʹ, Петраш 52ʹ).

11 травня 1975, Лімассол. Кіпр – Англія 0:1 (Кіган 5ʹ).

8 червня 1975, Лімассол. Кіпр – Португалія 0:2 (Нене 25ʹ, Маріу Моіньюш 87ʹ).

30 жовтня 1975, Братислава. Чехословаччина – Англія 2:1 (Нехода 45ʹ, Галліс 48ʹ – Чаннон 27ʹ).

12 листопада 1975, Порту. Португалія – Чехословаччина 1:1 (Нене 7ʹ – Ондруш 6ʹ).

19 листопада 1975, Лісабон. Португалія – Англія 1:1 (Руй Родрігеш 14ʹ – Чаннон 40ʹ).

23 листопада 1975, Лімассол. Кіпр – Чехословаччина 0:3 (Нехода 9ʹ, Бичовськи 28ʹ, М. Масни 33ʹ).

3 грудня 1975, Сетубал. Португалія – Кіпр 1:0 (Алвеш 20ʹ).