Автомобіль. Дитяча енциклопедія. Отсутствует
зріс рівень життя. Американці зажадали більш комфортабельних і потужних машин. Виробництво «Ліззі» згорнули в 1927-му, зупинившись на відмітці 15007033. Цей рекорд протримався до 1971 року, його перевершив «Фольксваген-Жук».
На базі «Форда-Т» робили купе і спортивні спідстери, гоночні машини і подовжені туристські автопоїзди, вантажівки, фургони і навіть трактори.
Форду пропонували спробувати стати президентом США. Але він, відмовившись, категорично заявив: «Президентом може стати кожний. А Генрі Форд один!»
Він продовжував працювати над новою моделлю. Ще у 1920 році у великого підприємця з’явилася ідея восьмициліндрового двигуна у формі літери X. Кілька прототипів, які були зроблені в обстановці глибокої секретності, показали, що такий двигун працездатний, але зовсім не придатний для масового дешевого автомобіля. Але ніхто не насмілився сказати про це Форду, і роботи продовжувались до 1926 року, поки він сам не облишив цю ідею.
З припиненням випуску моделі «Т» виробництво автомобілів у США скоротилося вдвічі. Це був сильний удар по виробниках сталі, гуми, скла і в цілому по національній економіці.
А Форд тим часом продовжував працювати. Він відразу вирішив, що це не буде якась революційна чи незвичайна машина. Зовнішній вигляд авто його зовсім не цікавив, цю парафію він доручав сину. Головний акцент він знову робив на технології і на тому, що максимальну кількість деталей, які раніше виробляли штампуванням, тепер передбачалося відливати.
«Форд V8» 1933 року
Сам процес проектування нічим не нагадував те, що звичайно розуміють під цим словом. Форд, загорнувшись у плед, сидів у кріслі і дивився, як його новий фаворит, угорський конструктор Євген Фаркаш, креслив на шкільній дошці кольоровою крейдою. Форд завжди погано розбирався в кресленнях, тому різнокольорові позначення допомагали йому: поршні були червоними, блок циліндрів – рожевим, колінвал – білим і т. д.
Час від часу Генрі втручався у процес: «Мені здається, діаметр корінної шийки завеликий. Зменшіть його на чверть дюйма». Чи: «Ця стінка надто товста. Зробіть її тоншою на одну шістнадцяту». При цьому він покладався тільки на своє чуття – але завжди мав рацію! Історія пам’ятає всього кількох людей з таким гострим відчуттям роботи з матеріалом. Виготовлений за зробленим таким чином кресленням мотор не потребував ніяких змін. А з моменту нанесення першої лінії на кресленні до його запуску минуло неповних два місяці.
Генрі Форд, як і інші дійсно мудрі люди, запам’ятовував те, що не було важливим для звичайних смертних. Минав час – і все це використовувалося. Якось один інженер, Гарольд Хікс, врізався в дерево і тяжко постраждав від уламків скла – Форд зробив висновки і першим застосував безпечне скло триплекс (з целулоїдним прошарком) на новій моделі. Іншого разу він звернув увагу на трос, яким витягали з грязюки вантажівку – і створив нове колесо, спиці в якому були розташовані радіально, на відміну від загальноприйнятих тангенціальних.
Назвавши