Інформатика. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Інформатика. Дитяча енциклопедія - Отсутствует


Скачать книгу
а також додавання комплексних чисел. Стібіц назвав свою машину калькулятором комплексних чисел, і в січні 1940 року її почали використовувати в управлінні фірми. Встановлений поруч телетайп передавав на машину сигнали і через лічені секунди отримував відповіді. Потім до машини приєднали ще два телетайпи, розташовані в інших приміщеннях, що дозволило людям, які працюють в різних відділах, користуватися одним і тим самим комп’ютером. У вересні того ж року до системи приєднали четвертий телетайп, який був розташований від неї на відстані 400 км, у залі Дартмутського коледжу в Ганновері, штат Нью-Гемпшир. Тут перед здивованими 300 членами Американського математичного товариства Стібіц продемонстрував, як можна проводити обчислення на електромеханічному калькуляторі, керованому на відстані.

      Перфоратор. Прообраз перфокарти

      Німецький інженер Конрад Цузе розробив повністю механічну програмовану цифрову машину Z1. Цей пристрій також називають першим у світі комп’ютером.

      У 1938 році Честер Карлсон у готелі «Асторія» отримав першу копію документа.

      Пізніше компанія Xerox використала цю технологію при створенні лазерної друкарки.

      У 1940 році Цузе закінчив наступну роботу – комп’ютер Z2, перший у світі електромеханічний комп’ютер.

      У 1941 році Цузе створює перший у світі програмований калькулятор Z3. Оригінал Z3 було зруйновано під час Другої світової війни. Реконструйовану модель можна побачити у Німецькому музеї в Мюнхені.

      ENIAC

      Під керівництвом американця Говарда Айкена, на замовлення та при підтримці фірми IBM 1943 року випускається Mark I, або ASCC (Automatic Sequence Controlled Calculator), – перший у США програмно-керований комп’ютер. Він був надзвичайно швидкий на той час та дозволяв оперувати двадцятизначними числами.

      У 1944 році в Англії, у містечку Блечлі-Парк, створено комп’ютер Colossus для розшифровування німецьких кодограм. Його застосовували при плануванні висадки військ союзників у Нормандії. Серед розробників був Ален Тьюринг.

      Джон фон Нейман

      У 1945 році закінчено роботу над удосконаленням комп’ютера Z3. Звичайно ж, він дістав назву Z4. За архітектурою він уже нагадував сучасні машини.

      Також Цузе розробляє першу алгоритмічну мову програмування – Plankalkuel (від Plan Calculus).

      У той же час Грейс Хоппер знайшла перший «баг».

      Того ж 1945 року американський учений, угорець за походженням Джон фон Нейман висунув ідею використовувати зовнішні запам’ятовуючі пристрої для зберігання програм і даних. Він уперше сформулював головні принципи роботи та компоненти сучасного програмно-керованого комп’ютера. Інший американський учений, науковий консультант президента Ванневар Буш, висунув ідею гіпертексту.

      Усім відоме слово bug (жук, комаха) було вперше використане у новому значенні – помилка – саме Грейс Хоппер, коли вона знайшла помилку в апаратурі комп’ютера Mark II, причиною якої стала звичайна


Скачать книгу