Інформатика. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Інформатика. Дитяча енциклопедія - Отсутствует


Скачать книгу
телефонах, пультах дистанційного управління, сучасних кондиціонерах та холодильниках, у сучасних автомобілях їх теж дуже багато (системи запалювання, контроль клімату, навігація, гальмівна система, автоматичне очищення скла та вмикання фар тощо), ще більше їх у кораблях та літаках (є моделі літаків, де кожен механізм контролюється комп’ютерами, їх кількість на борту може досягати кількох сотень), усе частіше вони зустрічаються в промисловості (автоматичні верстати та конвеєри, системи управління та захисту двигунів, агрегатів тощо).

      Кількість таких комп’ютерів зростає навкруг нас з кожним днем. Вони полегшують та роблять приємнішим життя людини ще зовсім недовго, але стали вже невід’ємною частиною нашого життя.

      Комп’ютер – це безпечно?

      XXI століття – час інформаційних технологій. Усе більше людей на планеті мають комп’ютери вдома. Багато хто навіть працює вдома – це тепер має окрему назву: «телеробота». Щодо неї прийняті окремі Директиви Європейського Союзу з питань охорони праці.

      Домашній комп’ютер одночасно є і сімейним консультантом, улюбленцем, дитячою іграшкою. Ми часто знаходимося біля комп’ютера багато годин. І ми, безперечно, хочемо, щоб від комп’ютера була лише користь та розвага. І часто не знаємо, що цей прилад, ці програми, ці ігри несуть у собі і якусь небезпеку.

      Які ж небезпеки чекають на сім’ю, що має домашній комп’ютер?

      Ось найголовніші фактори ризику для здоров’я дитини від використання комп’ютерів: комп’ютерні випромінювання, електромагнітне та електростатичне поле, порушення клімату, забруднення оточуючого повітря, робоча поза користувача, оформлення та освітлення приміщення, кількість часу, що дитина проводить за комп’ютером, порушення норм під час організації робочого місця, психологічна якість програм, вплив на зір та психіку дитини, стреси, що виникають у зв’язку зі специфікою використання комп’ютерів.

      Ось, наприклад, що пише про вплив комп’ютерних ігор на дитину Валентина Бондаровська, кандидат психологічних наук, директор Міжнародного гуманітарного центру «Розрада» Всеукраїнської ергономічної асоціації: «…дослідження показали, що в дітей, які грають в комп’ютерні ігри, можуть відбуватися хронічні зміни в розвитку головного мозку. Японські вчені виявили, що комп’ютерні ігри стимулюють лише ті ділянки головного мозку, що відповідають за зір і рух, та не допомагають розвитку інших важливих його ділянок. Особливо бентежить учених той факт, що в деяких дітей, які довгий час проводять за комп’ютерними іграми, не розвиваються лобні долі – ділянки, що відповідають за поведінку, тренування пам’яті, емоції та навчання, хоча ці долі повинні розвиватися до зрілого віку».

      Що ж нам робити? Чи є все вищезазначене безнадійно шкідливим та загрозливим? Ні і ще раз ні! Усе, чим ми з вами користуємося, вимагає оволодіння відповідною культурою використання.

      Надамо деякі поради та рекомендації щодо домашнього комп’ютера.

      Спочатку


Скачать книгу