Слухаючи годинник. Оксана Сайко
незважаючи на свою подібність, все ж різнилися, маючи кожен якусь особливість та й навіть норов, немов були живими істотами. Одні були тихі й немов принишклі, інші незугарні й від того часом пихаті, одні хизувалися своєю красою, інші того соромилися… В одних проглядало щось схоже на владність над часом, а в інших – байдужість.
Коли маєш справу з годинниковими механізмами, справді, не можеш залишатися байдужим до часу. Так і він, пізнаючи премудрості ремесла, навчився відчувати сам час, чого раніше не вмів. Його важливість та владність, його прихильність та суворість, його плинність та ілюзію застиглості. Годинники вигадали для того, щоби надати часові розміреності, відчутності й відображення. Хоча, чим більше пізнаючи годинники, він щораз більше доходив до висновку, що вони не завжди з точністю можуть відображувати час, який міг бути настільки невловимим, що жоден годинник не міг його впіймати, жоден хронограф не міг зафіксувати. А невдовзі навчився дослухатися до годинникового цокання, зробивши несподіване й дивовижне відкриття, що оте, на перший погляд, звичне й звичайне цокання може допомогти у багатьох важливих речах. Приміром, у прийнятті рішень. Це було зовсім нескладно, й він швидко набув уміння безпомилково визначити за монотонним цоканням оте «так» чи «ні». Він не розповів про це нікому, ані Онисиму, ані навіть своєму учителеві-майстру. Не тому, що полюбляв таємниці, а тому, що вважав, що це відкриття має належати тільки йому самому, як і його думки, бажання та сни, про які теж не розповідав нікому.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.