Керування проектами для «неофіційних» проект-менеджерів. Кори Когон

Керування проектами для «неофіційних» проект-менеджерів - Кори Когон


Скачать книгу
колега раніше. «Не має значення, наскільки добрий процес, якщо у вас немає групи вмотивованих людей, щоб його реалізувати».

      Коли він поділився цим своїм просвітленням, інші члени експерименту були змушені визнати свою упередженість і змогли внутрішньо прийняти обидві частини формули проект-менеджменту:

      Люди + Процес

      А якби ви того дня перебували там, на чий бік стали?

      Якщо ви обираєте «людей», то, з великою часткою ймовірності, вам не дуже подобається дотримуватись процесу. Якщо ви з тих, хто вірить у переваги процесу, то може виявитися, що вам важко керувати людьми. Усвідомити власні переваги – непоганий початок для того, щоб відкритися новим можливостям. Це перший крок до того, щоб стати ефективнішим і в тому, і в іншому, – тому що в дійсності необхідні обидва компоненти.

      У світі «офіційного» керування проектами багато хто, ведучи проект, фокусується виключно на процесі управління. І, на жаль, те саме відбувається і з «неофіційними» проект-менеджерами. І ті, й інші ігнорують необхідність вести за собою людей, умотивованих, щоби привести проект до вдалого завершення. Образ думок більшості виражається формулою:

      Процес = Успіх

      Відмінно організований процес є одним з ключових чинників успішності проекту, але це лише половина рівняння. Друга частина формули (настільки ж важлива, як і перша) – це вести людей за собою.

      Люди + Процес = Успіх

      Якщо «неофіційний» проект-менеджер мислить, виходячи з формули ЛЮДИ + ПРОЦЕС, то він зможе привести проект до вдалого завершення і повторювати це знову і знову.

      Ведіть людей за собою

      Колись у керуванні проектами людському фактору не приділялося достатньо уваги. Але ось дані досліджень, які певною мірою демонструють сьогоднішню реальність. «У 1980-х ми вірили, що провал проекту значною мірою пов’язаний з кількісними чинниками: неефективним плануванням, у тому числі погодинним, економічними помилками, слабким контролем витрат і “рухливими цілями”,– відзначає Гарольд Керцнер, провідний дослідник у галузі керування проектами. – Але в 1990-х ми змінили свої погляди на провал з кількісно орієнтованих на якісно орієнтовані». Нині поширена точка зору, що несприятливий результат «значною мірою пояснюється низьким моральним духом, низькою мотивацією, поганими міжособистісними стосунками, низькою продуктивністю [і] відсутністю зацікавленості персоналу»[8].

      Майстерно керувати процесом важливо, але найголовніше – це бути хорошим лідером. Примусове впровадження технологій управління проектами ніколи не замінить мотивування людей до їх самостійного застосування. Ви зацікавлені, щоб люди працювали з вами, а не проти вас. Якщо ви хочете досягти успіху в довгостроковій перспективі, вам необхідно якимось чином надихнути свою команду і вмотивувати її, щоб люди добровільно взяли на себе зобов’язання, пов’язані з участю в проекті, й дотримувалися процесу.

      Чому? Тому що стратегії ефективності й контролю


Скачать книгу

<p>8</p>

Harold R. Kerzner. Project Management: A Systems Approach to Planning, Scheduling, and Controlling. – Hoboken, NJ: Wiley, 2013.– Р. 73–74.