Посібник із креативного мислення. Крис Гриффитс
вашої команди. Спільна дефініція переміщує всіх до одного човна та допомагає встановити креативний напрямок для бізнесу.
Ви також можете вільно використовувати моє визначення креативності:
інкубатор і культиватор нових ідей, що народжуються та об’єднуються за допомогою наявних знань та утворюють нові нейронні шляхи в мозку, які призводять до оригінальної думки.
Можливо, це не найгламурніше визначення, але воно демонструє природу того, як можна змалювати креативність, щоб люди долучилися до неї. Креативнісь полягає в поєднанні різних об’єктів усередині мозку, доки ви не знайдете ідею, що є водночас оригінальною та корисною. Стів Джобс, покійний співзасновник Apple, посилається на такий саме принцип, що й «поєднання точок». Креативність та інновація часто взаємозамінюються, але між ними існує істотна різниця.
Інновація – то шлюб креативного мислення та здорового глузду, що в межах спільної взаємодії створюють нове й потенційно краще рішення чи обирають напрямок для досліджень і просувань.
Інновація – це комплексний пакет: поєднання креативного та логічного мислення, що разом можуть створювати щось нове та просувати ідеї. У цьому сенсі інновації – це взаємопов’язаний процес, що в ньому об’єднуються декілька різновидів діяльності, щоби втілити ідею. Інновацією може бути будь-яка ідея, що створює шанс і просуває вас ближче до досягнення вашої мети. Це не обов’язково має бути надзвуковий винахід, що має історичне значення, як мікрочіп, друкарський верстат чи автомобіль. Такі трансформаційні ідеї Клейтон Крістенсен (1997) у своїй книжці «Дилема новатора» називав «підривними інноваціями». Інновація може бути поступовою, але все ж таки пропонувати високу цінність, наприклад невеличке покращення обслуговування клієнтів чи управління запасами. І не важливо, чи вже втілював хтось цю ідею: якщо вона є новою для вашого бізнесу, її все одно можна вважати інновацією. Усі разом ці маленькі зміни приводять до великих зрушень.
Прикладна креативність
Хоча ми знаємо, що креативне мислення та вирішення проблем є дуже важливими для успіху в бізнесі, лише деякі з нас дійсно розуміють, як користуватися ними чи як застосовувати їх за призначенням. Як ви незабаром дізнаєтеся, бути креативним – то дещо більше, ніж просто згуртуватися разом із купою людей, щоб грати в дивну гру «мозковий штурм» та проголошувати свої ідеї в нотатниках і фліпчартах. Замисліться про найвідоміші нині інноваційні бренди: Amazon, Apple, Disney, Google, Microsoft, Samsung, Starbucks, Tesla, Toyota, Virgin. А зараз розглянемо творчих геніїв, якими ви захоплюєтеся: Джейм Дайсон, Ілон Маск, Річард Бренсон, Стів Джобс, Томас Едісон, Ріанна. Для цих компаній та особистостей креативність не є просто результатом імпровізації у вільній формі. Це далеко не поцілунок долі – справа в цілеспрямованих методах, структурах і способі мислення, що беруть участь у створенні нових ідей. Наприклад, головним принципом, на якому ґрунтуються інновації Google, є «10Х мислення» – намагання покращити щось у десять разів, а не на 10 %. Відділення