Очамимря (Повість безврем’яних літ). Олександр Ірванець

Очамимря (Повість безврем’яних літ) - Олександр Ірванець


Скачать книгу
добре йти мала – нарід же, відпочивши, розслабившись, не дуже охочий знову до праці ставати.

      То, щоб городяни дурно не тинялися, клей запахущий не нюхали, грибами сушеними не об’їдалися та растаман-траву не збирали, останнім часом Кнєзь у вільний день чистоту проголошує. Це значить, що всі мають помитися: чи в Ріці, чи вдома, як хто вже дуже немічний або лінивий, а також у помешканнях своїх лад навести, сміття зайве повигрібати. Каже Кнєзь, ніби чистота – запорука здоров’я. Хто його зна, може, і правду каже. Кнєзь же помилятися не може. Хоча коли чоловік якою коростою або струпом укритий, та ще ті струпи намочити й мочалом пошкребти, то йому тільки гірше робиться. Але то вже Кнєзь так розпорядився. І не годиться заперечувати.

      Тож і миється люд цього дня хто вже хоче і хто не хоче. Перуть свої роби натільні, ушивники й підсорочники, ті, котрі вже дуже чистьохи. Більшість до Ріки повиходила, туди ж, куди і щодня, трохи вище за течією, ніж міст будувати ходять. Чоловіки й жінки, діти й підлітки. Декотрі сором’язливіші, переважно дівчата й жінки молоденькі, вище відходять, туди, де вже кам’яні мури вздовж русла закінчуються, і там, в очеретах прибережних, тіла свої оголивши, купіль приймають. Підлітки-хлопчаки за ними підглядають, на березі залягаючи. Дівчата те давно завважили, сміються, махають руками в їхній бік, срам прикриваючи.

      Аж раптом як заверещать дівки, як не кинуться з води на берег! Спотикаються у воді, перечіпаються. Шмаття мокре до тіла тулять, не доправши його й не посушивши. Страх, переляк в очах – Видно, що не придурюються. Куди та сміхотливість і поділася.

      Щось пливе згори за течією, і то щось таке, що їх не на жарт налякало. Щось таке рожевувате, волокнисте, із синюватим відливом. Он іще таке саме, слизьке й матлахате, і ще. Налякані дівчата, сяк-так одягнувшися, біжать до юрби, показуючи на воду руками.

      А тим часом щось рожевувате з синявою повільно пропливає просто в людей перед очима й завертає під дамбу недобудовану. Котрийсь із гриднів, із коня спішившись, теж свою сорочку прав та під пахвами волохатими водою плюскав, а зараз, розправивши сорочку на камені, підійшов сторожко, по коліно у воді, нахилився над водою принесеним, придивився, скривився бридливо: «Фе!..»

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

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
Скачать книгу