Приборкай своїх драконів. Як перетворити недоліки на переваги. Хосе Стивенс
життєвий досвід? Чи цих людей спокушає дракон жадібності, залучаючи їх до безперервної й нескінченної гонитви за омріяним?
Негативним полюсом дракона саморуйнування є схильність до самогубства – поведінка, яка поступово підводить людину до смерті. Остання може бути миттєвою, – скажімо, від кулі, що її випустили в скроню, або ж повільною – і тут уже йдеться про наркотики та небезпечний спосіб життя.
Проковтнувши жменю пігулок і запивши їх шістьма банками пива, Тед сідає у свій порш, щоб «політати» автострадою. Як гадаєте, що трапиться далі?
Позитивним полюсом дракона саморуйнування є жертовність.
Солдат добровільно вирушає в небезпечну місію, сподіваючись, що його ймовірна смерть буде виправданою. Молодий легкоатлет сходить з дистанції й віддає перемогу супротивникові. Це приклади альтруїзму чи дій, спрямованих проти самого себе? Зрозуміти мотиви цих людей – то нелегке завдання. Чи варто звинувачувати дракона?
Негативним полюсом дракона впертості є непоступливість – людина відмовляється від співпраці та нормального спілкування.
Під час перемовин упертий керівник відмовляється йти на поступки та через свою позицію втрачає потенційно вигідну угоду. Через очільника держави, який робить расистські заяви, наростає конфлікт і формуються військові угруповання.
Позитивним полюсом дракона впертості є рішучість.
Попри безперервні обстріли полководець закликає своє військо не відступати ані на крок. Це хоробрість чи брак здорового глузду? Молодий спортсмен планує будь-що взяти участь у змаганнях, хоч і не відновився після невдалого розтягнення зв’язок. Його смикає за ниточки дракон упертості чи ми бачимо перед собою приклад неабиякої стійкості духу?
Схема, яку ви бачите нижче, ілюструє повну класифікацію драконів.
Розділ 2
Стадії зрілості
Попри те що дракони мають чіткі риси й належать до конкретних категорій, усі ми реагуємо на них по-різному. Візьмімо для прикладу дракона нетерплячості та погляньмо на поведінку двох людей, які перебувають під його впливом. Один нетерплячий батько піднімає руку на дітей, бо вони роблять усе надто повільно. А другий добре ставиться до своїх малюків, але може страждати від проявів нетерпіння до самого себе.
На те, як люди реагують на своїх драконів, впливають мільярди чинників – значно більше, аніж ми можемо уявити. Утім, є один головний і спільний для всіх чинник – і йдеться про рівень зрілості, на якому перебуває особистість.
Рівні зрілості
Поза сумнівом, поведінка людей може демонструвати різні рівні їхньої зрілості. Зазвичай ми гадаємо, що людина має поводитися на рівні, що враховує її вік, – себто очікуємо, що сорокарічний чоловік не поводитиметься, як дворічний малюк.