Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія - Отсутствует


Скачать книгу
цього, Європейський Союз має свій суд (Європейський суд) і банк (Європейський банк). Офіційними мовами в ньому вважаються мови усіх держав-учасниць. А нещодавно відбулася ще одна дуже важлива подія. 28 лютого 2002 р. більшість країн ЄС виключили з обігу свої національні купюри. Замість них була введена загальноєвропейська валюта євро. Цікаво, що банкноти абсолютно єдині для всіх країн, а от монети з одного боку однакові, а з іншого – індивідуальні для кожної країни.

      Схоже на те, що поступово вся Європа зіллється в одну велику конфедеративну державу з єдиними органами управління.

      Австрія – музична столиця Європи

      Австрія, яка офіційно зветься Австрійською Республікою, вважається однією з найкрасивіших європейських країн. Завдяки великій кількості історичних пам’яток, природним умовам, красі ландшафтів та архітектури, цікавим звичаям своїх мешканців, надзвичайним музичним традиціям вона приваблює величезну кількість туристів з усіх континентів.

      У VI–VII ст. території, де зараз розташована Австрія, займали численні племена кельтів, вандалів, вестготів, гунів, аварів і слов’ян. Звідси вони розселялися далі по Європі. У 803 р. король франків Карл Великий у долині Дунаю заснував імперію, жителі якої були вже християнами і здебільшого належали до германських племен. А в 962 р. германський король Оттон І на величезній території Європи, куди входили і австрійські землі, створив Священну Римську імперію. У 1278 р. до влади в імперії прийшла династія Габсбургів. З часом вони утворили дві династичні гілки, одна з яких закріпилася у Відні. Першим австрійським Габсбургом став Фердинанд І. Він був помазаний на царювання над Австрією, яка тоді була ерцгерцогством, королівствами Богемією (так тоді називали Чехію) та Угорщиною.

      У XVI–XVII ст. австрійські ерцгерцоги вели запеклу боротьбу з Османською імперією, яка в той час загрожувала всій Південно-Східній Європі. До їхніх володінь входили ще Сілезія, частина польських, західноукраїнських, південнослов’янських, італійських та інших земель, отже, їм було що боронити. Одного разу туркам ледве не поталанило повалити Габсбургів і завоювати їхні володіння. У 1683 р. вони зуміли пробитися аж до самого Відня і оточили його. Але мужність мешканців міста та вправні дії об’єднаної польсько-німецької армії врятували державу від поневолення. Турків відкинули далеко на південний схід Європи.

      Наприкінці XVIII – на початку XIX ст. Австрія брала участь у війнах проти Наполеона і була одним з дійових членів антинаполеонівського Священного союзу. Перемога над Францією надзвичайно зміцнила її позиції у світі. З 1804 р. вона почала називатися Австрійською імперією, але проіснувала в такому статусі не дуже довго. Протягом тривалого часу Австрія виборювала у Пруссії першість у союзі німецьких держав. Ця боротьба закінчилася поразкою австрійської держави у війні 1866 р., і імперія втратила колишню могутність. Внаслідок цього у 1867 р. вона перетворилася на двоєдину монархію – Австро-Угорщину.

      Коли імперія розпалася, австрійські Габсбурги залишилися її монархами


Скачать книгу