Rikka isa teejuht investeerimisel kulda & hõbedasse. Michael Maloney

Rikka isa teejuht investeerimisel kulda & hõbedasse - Michael Maloney


Скачать книгу
ja „kontekst” erinevus. Sisu on faktid, andmed, infokillud. Kontekst on aga inimese suhtumine, vaatenurk, tunne millegi suhtes ja maailma käsitusviis. See on n-ö suur pilt või õigemini teie võime näha oma vaimus suurt pilti. Kellegi konteksti muutmine või avardamine on tunduvalt vägevam (ja raskem) kui lihtsalt peotäie faktide andmine.

      See raamat muudab ja avardab teie konteksti … kui ainult lasete seda teha. Me uurime mõningaid väga „kontekstilisi” lugusid ajaloost sellest, kuidas kuld ja hõbe revalveerisid ennast, samal ajal kui valitsused väärkohtlesid oma valuutasid, nii nagu USA teeb seda praegu. Me kõneleme mullidest, hullustest ja paanikatest, sest igal investoril peaks olema mingigi arusaam massipsühholoogiast ning liikumapanevatest jõududest. Lõppkokkuvõttes liigutavad turgusid ju ahnus ja hirm.

      Kui oleme uurinud neid lugusid, mida ajalugu pakub, näitan, kus asume majanduslikult praegu, nimelt majanduskatastroofi lävel, mida me nimetame täiuslikuks majandustormiks. USA-s on meie hoolimatu kulutamine ja valitsuse halb planeerimine tekitanud majandusimpulsi, mis ei ole jätkusuutlik. Nagu te näete, on USA valuuta (dollar) teel kriisi ning see võib üksnes veel rohkem tõsta kulla ja hõbeda väärtust. Me uurime üheskoos USA ja maailma majandust ning kulla ja hõbeda nõudluse-pakkumise aluseid võrdluses USA dollariga.

      Samuti õpite tundma kaht paljudest loomulikest majandustsüklitest, mis korduvad ajaloos ikka ja jälle. Üks on börsitsükkel, kus aktsiad ja kinnisvara edestavad kulda, hõbedat ja kaupu, ning siis tsükkel pöördub, muutudes kaupadetsükliks, kus kuld, hõbe ja kaubad edestavad aktsiad ning kinnisvara. Teist tsüklit teatakse vähem, see pole nii regulaarne ja esineb harvem: valuutatsükkel, kus ühiskonnad alustavad kvaliteetrahaga ja liiguvad edasi kvantiteetrahale ning siis uuesti tagasi.

      Need tsüklid kõiguvad pendlitena läbi aja ja on nutikale investorile majanduslikuks baromeetriks.

      Kulla ja hõbeda revalveerumise käigus võib väga lühikese ajaga kokku kuhjata tohutuid rikkusi. Ma arvan, et see on juba alanud, ning usun, et see revalveerumine avaldab majandusele vapustavat mõju, sest majandustsüklite täiuslikus konvergentsis kogub jõudu täiuslik majandustorm.

      Need läbi ajaloo tõusvad ja langevad tsüklid on sama loomulikud kui looded. Nendega vastassuunas panustamine võib ohustada teie finantstervist, kuid nendega samas suunas investeerimine võib tuua teile suurt rikkust.

      Selles raamatus on neli osa.

       I osa: Eile

      Raamatu esimene osa käsitleb mõningaid õppetunde, mida ajalugu annab meile majandustsüklite, pabervaluuta ning nende mõju kohta kullale ja hõbedale. Ma esitan näited sellest, kuidas kuld ja hõbe on alati võitnud fiatvaluutat (peen väljend raha kohta, millel puudub reaalne tagatis, nagu kuld või hõbe). Samuti näitan teile, kuidas hullused ja paanikad võivad vaid silmapilguga majandusolusid muuta. Sellest dünaamikast on väga tähtis aru saada, sest neil mõlemal on oma roll eelseisvas suures rikkuse ümberjaotumises, millist minu arvates pole ajaloos veel nähtud.

       II osa: Täna

      Teises osas kõneleme USA valitsuse rahanduslikust lühinägelikkusest tänapäeval, ohtlikust mängust, mida USA ja Hiina mängivad kaubavahetuse üle- ja puudujääkidega, ning võimalikest hävitavatest majanduslikest tagajärgedest. Vaatame ka, kuidas valuutavaru infleerumine ei kahjusta mitte ainult teie majanduslikku olukorda, vaid kuulutab ka USA dollari hukku ja USA majandusvõimu (nagu me seda tunneme) kukkumist. Lõpetuseks jagan põhiteadmisi kullast ja hõbedast.

       III osa: Homme

      Kui oleme teada saanud, mida meil ajaloost õppida on, ning hakanud mõistma neid majandusolusid, millega me praegu silmitsi seisame, uurime, kuidas see teave mõjutab meie homset, meie tulevikku ja meie perekonna tulevikku. Ma ei näita teile ainult seda, kuidas ennast saabuva täiusliku majandustormi eest kaitsta, vaid ka seda, kuidas ajaloost saadud õppetundide ja selle rakendamisega, mida tänapäev õpetab meile praegu, edu saavutada. Nagu tõenäoliselt juba arvasite, puudutab see targasti investeerimist kulda ja hõbedasse. Sellepärast ostsitegi ju selle raamatu!

       IV osa: Kuidas investeerida väärismetallidesse

      Nagu te teada saate ja loodetavasti ka usute, on tänapäeva majanduslikku keskkonda silmas pidades parimad võimalikud investeeringud kuld ning hõbe. Selle raamatu viimases osas annan teile head ja usaldusväärset praktilist nõu väärtmetallidesse investeerimise kohta.

      Paljude jaoks on väärismetallidesse investeerimine võõras valdkond, kus kuuldavasti tegutseb käputäis äärmuslasi ja vandenõuteoreetikuid, ning see polegi täielikult vale. Kuid ärge laske paaril tõrvatilgal mett ära rikkuda. Nagu te teada saate, on ajalugu nende „äärmuslaste” poolel, kes armastavad oma kulda ja hõbedat. Neljas osa selgitab kulda ja hõbedasse investeerimise ideed. Nendesse metallidesse investeerimine pole ainult võrdlemisi kerge, vaid ka ülimalt ohutu.

      Nagu ennist ütlesin, on see raamat mõeldud ennekõike teie konteksti muutmiseks. Väärismetallidesse investeerimine tundub niivõrd võõra ja kaugena sellepärast, et väga mõjukad ja rikkad korporatsioonid ning üksikisikud on isiklikult huvitatud praeguse olukorra säilitamisest. Nad soovivad, et mängiksite nende mängu. Minu mõte on selles, et nad võidavad rahaliselt, kui hoolitsevad selle eest, et hoiate oma raha nende käes.

      Väärismetallid kõrvaldavad põhimõtteliselt vahendaja. Need on ainukesed finantsvarad, mis ei pea olema finantssüsteemi sees. Ükski finantsnõustaja ei teeni nendega tegelema ahvatlemise pealt nii suurt boonust nagu siis, kui ostate aktsiaid ja investeerimisfondide osakuid. Üks põhjus, miks ma Rich Dadi perekonda kuulumise üle uhkust tunnen, on see, et nende jaoks on tähtis paljastada mäng, mida finantstööstus mängib teie rahaga. Nad rõhutavad oma tegevuses inimese finants-IQ tõstmise olulisust niisuguste raamatute lugemise kaudu nagu see, mida hoiate praegu käes, ja teised „Rikka isa” sarja raamatud. Kui olete omandanud teadmised, hakkate tähele panema, kuidas süsteem mängib teiega ja te saate haarata kontrolli oma finantstuleviku üle.

      Loomulikult võite vabalt nende mängu kaasa mängida … kui te ei hooli oma finants-IQ tõstmisest ega targasti investeerimisest. Kuid kui kogu süsteem kolinaga kokku variseb, siis ärge öelge, et ma ei hoiatanud teid. Pärast selle raamatu lugemist, kui olen teinud oma töö korralikult, ei suuda te meie finantsinstitutsioone enam kunagi sama pilguga vaadata. Teie kontekst on muutunud ja teile avaneb täiesti uus silmapiir, kus koidab ere päike.

      Kohtumiseni teisel pool!

      I osa

      Eile

      1. peatükk

       Ajastute võitlus

      Tsivilisatsioonide ajaloos on peetud lakkamatult eepilist sõda. See on nähtamatu võitlus, millest enamik inimesi, keda see mõjutab, polegi teadlikud. Ometi tunnevad kõik selle võitluse mõjusid oma igapäevaelus. Olgu see siis supermarketis, kus märkate, et piimaliiter on dollari võrra kallim kui eelmine kord või saate küttearve, mis on äkki 50 dollarit suurem – need on selle varjatud võitluse mõjud.

      Seda võitlust peavad valuuta ja raha ning tegelikult on see ajastute võitlus.

      Enamasti on lahingu üheks pooleks kuld ja hõbe ning teiseks valuutad, mis eeldatavasti esindavad kulla ja hõbeda väärtust. Paratamatult arvavad inimesed alati, et valuuta võidab. Nad ei kaota kunagi oma pimedat usku, kuid lõppkokkuvõttes taastavad kuld ja hõbe alati oma väärtuse ning võidavad alati.

      Et aru saada, kuidas kuld ja hõbe perioodiliselt revalveeruvad ehk oma väärtuse taastavad, peate kõigepealt teadma, mis vahe on rahal ja valuutal.

      Ajastute jooksul on kasutatud valuutana väga erinevaid asju. Kariloomad, teraviljad, vürtsid, merekarbid, pärlid ja paber – need kõik on olnud valuuta, kuid ainult kaks asja on olnud raha. Te arvasite õigesti: kuld ja hõbe.

       Valuuta

      Paljude inimeste arvates on valuuta raha. Näiteks, kui keegi annab teile mõne pangakupüüri, peate seda ilmselt rahaks. Kuid see pole nii. Pangakupüür


Скачать книгу