Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди. Отсутствует

Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди - Отсутствует


Скачать книгу
бути дуже міцними, щоб витримати величезний тиск води. І, звісно ж, там суцільна пітьма, тому знадобляться потужні ліхтарі – для досліджень. Ви можете мигцем побачити якусь тварину в променях ліхтарів, але якщо ви не змогли спіймати її й детально дослідити, ви не можете бути певні, що то новий вид. Вилов тварин глибоко під водою – дуже важка робота, для цього необхідне спеціальне обладнання. Але я певен, що там є монстри, яких іще ніхто не бачив.

      Чи можна з’ïсти черв’яка?

Беар Гріллс, дослідник та експерт із виживання

      Річ ось у чому… Якщо від цього залежить ваше життя, то черв’яка можна з’їсти. Але, повірте мені, ви не захочете їсти черв’яків щодня. Якщо ж ви все-таки наважитеся їсти його, то будьте обережні, тому що у животах черв’яків може бути багато шкідливих речовин (адже вони цілий день повзають під землею). Тому краще їх приготувати. Я вважаю, що коли ви їх зварите з сосновою хвоєю, вони смакуватимуть краще. Я ніколи не забуду першого з’їденого мною черв’яка. Я стояв, недовірливо спостерігаючи, як солдат, який супроводжував мене, всмоктував довгого соковитого черв’яка та жував його сирим. Мені майже стало зле. Коли настала моя черга, мене мало не знудило. Але знаєте що? Якщо ви добре його просмажите і якщо ви досить голодні, то стає легше. У цьому і є справжній секрет виживання: якщо ви сильні духом, ви здатні на все. Ось такий урок черв’яка. І пам’ятайте: посміхайтеся, навіть якщо іде дощ. Це другий найважливіший урок. Тому не сидіть вдома, досліджуйте!

      Що таке атоми?

Маркус Чаун, автор книжок про космос і Всесвіт

      Атоми – це будівельні блоки, з яких складається усе: я, ви, дерева і навіть повітря, яким ми дихаємо. Атоми неможливо побачити, тому що вони дуже маленькі. Щоб обвести крапку наприкінці цього речення, знадобиться десять мільйонів атомів, викладених один біля одного. Проте, якби ви могли бачити атом, ви б точно помітили щось дивне. Вони майже нічого не містять у собі. У центрі атома – крихітний шматок матерії, який називається ядро. Навколо нього обертаються, як планети навколо сонця, ще дрібніші частинки матерії, електрони. Між ядром і електронами досить багато порожнього простору. Це означає, що ми з вами – оскільки складаємося з атомів – в основному є порожнім простором. Насправді всередині атомів настільки багато порожнього простору, що коли вичавити весь порожній простір із усіх людей на планеті, то вони стали б розміром як шматочок цукру. Уявіть собі: уся людська раса стиснута до розмірів шматка цукру. Майте на увазі, це буде дуже важкий шматок.

      Іще одна річ про атоми. Існує 92 види атомів (плюс кілька видів, які винайшли вчені, але вони не існують у природі). І так само, як коли б ви зібрали різні комбінації з конструктора «Лего» (ви можете зробити будинок, собаку чи човен), атоми можуть поєднуватися в різних комбінаціях, створюючи троянду, дерево чи новонароджене дитя. Усі ми – атомні комбінації. Ми не схожі одне на одного, тому що ми – різні комбінації.

      Чи існують інопланетяни?

Доктор Сет Шостак, астроном

      У дитинстві я іноді дивився


Скачать книгу