Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди. Отсутствует
Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди
миролюбні родичі. Тепер про них відомо тільки завдяки викопним решткам.
Але інші тварини вижили. Дрібні ссавці і змії харчувалися жуками або іншими істотами, які жили в ґрунті. Вони були здатні пережити катастрофу, хоча їм і було важко. Тим часом у морі гігантські морські ящери вимерли, але краби вижили, адже харчувалися практично всім. Коли у вас буде пікнік на березі моря, подивіться, як краб втече з невеликою кількістю хряща, якого ви не захотіли їсти. Краби невибагливі. Багато видів молюсків і равликів, у яких потреби були прості, також вижили.
Не всі тварини, які вимерли, були величезними. Окрема велика група – амоніти – вимерла, коли і динозаври. Амоніти були підводними тваринами, що жили в мушлях, трохи схожих на згорнуті овечі роги, протягом багатьох мільйонів років, довше, ніж динозаври.
А зараз буде сюрприз… Динозаври не зовсім вимерли!
Не всі динозаври були величезними: деякі з них були завбільшки як кішка. У деяких із них було оперення, і один із цих пернатих динозаврів – предок сучасних птахів. Птахи можуть жити, навіть якщо мало їдять, і у важкі часи можуть літати в пошуках кращого для життя місця. Більшість вчених погоджуються з тим, що птахи походять від динозаврів, чиї лапи були змінені на крила. І оскільки ви це знаєте, погодьтеся: насправді вони не вимерли. Малі динозаври просто полетіли кудись!
Чому існує музика?
Дуже гарне запитання. Хотів би я знати на нього відповідь! (Жартую!) Так, це правда, якби музика зникла, то ніхто б не помер. Це не те саме, що повітря чи вода, ми можемо жити без музики, але лишень подумайте, яким сумним було б життя без неї! Не було б дискотек, на концертах просто один великий натовп людей дивився б на інший, набагато менший, натовп людей на сцені. У тиші…
А якщо серйозно, кожен народ на Землі створює музику, отже, в цьому має бути якийсь сенс. Насправді, вчені вважають, що люди співали і створювали музику задовго до того, як навчилися говорити.
Можливо, це було первинною формою спілкування. Це може бути формою спілкування без слів і в наші дні: згадайте про «веселі» і «сумні» пісні. У них використовуються ті самі ноти (як ви знаєте, їх дванадцять), та вони різні за настроєм. «О, це все через слова», – скажете ви. Ні. Послухайте радіо у країні, мови якої ви не розумієте. Ви все одно зможете відрізнити веселу пісню від сумної. Як таке може бути? Я не знаю, але це правда. Це свого роду магія, і, гадаю, тому музика й існує.
Це магія, і ми можемо її отримати, коли захочемо. Коли ви увімкнете одну зі своїх улюблених пісень і відчуєте тремтіння позаду вух і позаду вниз по шиї, навіть мурашки по шкірі, – це найкраще відчуття.
Мені подобаються і фільми, і книжки, і вистави, і картини, але вони не викликають у мене такого ж магічного відчуття. Його викликає лише музика.
І тому вона існує.
Звідки береться вітер?
Вітер – це просто повітря, яке рухається з одного місця в інше.
Джерелом