Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди. Отсутствует

Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди - Отсутствует


Скачать книгу
протягом декількох хвилин. Хоча відомо про випадок, коли один нещасний американець гикав протягом шістдесяти восьми років!

      Саме так більшість лікарів пояснять причини гикавки. Але я віддаю перевагу іншій теорії.

      Коли ми їмо, їжа помирає у шлунку, де вивільняє свій дух. Потрапивши у пастку в шлунку, цей привид їжі плаче і скаржиться на долю. Іноді ці звуки схожі на буркотіння животика.

      Щоб жити, привид повинен їсти, що він і робить! (Насправді примари шлунка, як відомо, жадібні.) Щоразу, коли ви їсте картопляну запіканку з м’ясом або якісь чіпси, привид шлунка бенкетує. В міру того, як він їсть, їжа вмирає знову і випускає більше привидів, які, своєю чергою, їдять, вмирають і так далі, в результаті у шлунку повно сердитих примар, які просто хочуть змінити обстановку.

      Досить скоро ця компанія розуміє, що може домогтися набагато більшого, об’єднуючи зусилля. Примари обирають лідера і формують колектив привидів, ставши свого роду шлунковим СУПЕРПРИВИДОМ! Коли цей суперпривид стає досить великим, він випускає серію примар-діточок, які насправді є ГИКАВКОЮ! Нарешті суперпривид переростає в те, що ми називаємо відрижкою, і процес починається знову.

      Ось що я чув, хоч як би там було. Як ви гадаєте, який з двох варіантів – правда?

      Чому космос такий блискучий?

Мартін Ріс, королівський астроном

      Навіть коли люди ще жили в печерах, темними ночами вони дивилися вгору і замислювалися про мерехтливі крапки світла, які ми називаємо зірками.

      Наші предки вважали, що небо схоже на величезний купол над нашими головами – і зірки були прикріплені до нього, скоріше, як вогні на величезній ялинці. Зараз ми вже знаємо, наскільки величезний Всесвіт, він набагато більший, ніж вважали наші предки. Зірки – то інші «сонця», кожна з них така ж велика і яскрава, як наше Сонце, але вони здаються такими маленькими і слабкими, тому що розташовані набагато, набагато далі від нас. Найближча зірка так далеко, що навіть найшвидша ракета досягне її лише за сотні тисяч років.

      Астрономам відомо, що Земля та інші великі планети – Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун – перебувають в орбіті навколо Сонця. Чи є інші зірки, навколо яких обертаються планети? До 1990-х років ніхто не знав відповіді на це запитання. Але зараз астрономи вже знають, що навколо більшості зірок, які ми бачимо в нічному небі, є планети. Деякі з них розміром як Юпітер, «гігант» нашої Сонячної системи. Інші мають такі ж розміри, як Земля.

      Ці планети побачити важко, особливо не більші за Землю. Вони в мільйони разів слабші, ніж зірки, довкола яких обертаються. Це як шукати світлячка поруч із потужним прожектором. Але врешті-решт у астрономів будуть телескопи, за допомогою яких можна отримати досить чітке зображення цих планет.

      Ви знаєте планети нашої Сонячної системи. Ви, напевно, бачили Венеру і Юпітер, а може, й інші планети. Але вашим дітям буде вже набагато цікавіше дивитися на нічне небо. Вони зможуть дізнатися про зірки більше: скільки планет обертається навколо них, наскільки вони великі, яка


Скачать книгу