Нейрокопірайтінг. Денис Каплунов

Нейрокопірайтінг - Денис Каплунов


Скачать книгу
цього числа, плакат у ліфті, у вестибюлі – юрба гостей у футболках із числом «55», значок швейцара.

      Вони «зарядили» весь його шлях від готелю до стадіону – підказки були всюди: уболівальники у футболках із потрібним числом, страйкарі з цим самим числом на щитах, номер на шашці таксиста, на контейнері вантажівки. Кілька разів у його полі зору випадково (а точніше – зовсім не випадково) опинявся той самий член команди, який пізніше з’явився на полі у футбольній формі з номером «55».

      Цілеспрямовано «жертва» цього числа не бачила, але свідомість працювала. Щоб посилити ефект, додатково задіяли слух. Китайською мовою «п’ять» звучить як «ву». У ложі весь час грала пісня «Співчуття до диявола», у якій «ву-ву» повторювалося сто двадцять чотири рази. Число «55» переслідувало китайця весь час і скрізь. І коли він узяв бінокль, мозок сам підказав вибір.

      Прості глядачі в цей момент, певно, усміхнулись. Адже збоку такі викрутаси здадуться фантастикою. Але якщо ви читали праці й дані досліджень із нейромаркетингу та психології впливу, знаєте – бували й не такі історії.

      Чому я все це описую в книзі про копірайтинг? Мозок можна запрограмувати як на сприйняття чисел, так і окремих слів та виразів.

      Пропонований продукт або послуга своїми характеристиками відповідає трьом клієнтським «хочу» – потребам, бажанням і цілям.

      Кожне «хочу» можна передати ключовим словом.

      Наприклад:

      • Вийти заміж – текст для сайту шлюбної агенції.

      • Здобути незалежність – курси із заробітку.

      • Збільшити продажі – складання комерційної пропозиції (КП).

      • Знизити податки – послуга оптимізації оподаткування.

      • Самостійно розкручувати сайт – тренінг із SEO.

      • Мати юний вигляд – набір пристосувань із гімнастики для обличчя.

      • Захистити інформацію від крадіжки – послуги віддаленого «жорсткого диска».

      Потрібно виявити 2-3 основних «хочу» й окремо їх виписати на аркушик, щоб завжди мати перед очима. Ці фрази будуть «гачками», які чіпляють свідомість читача.

      Наступний крок – акуратно розставити ці «гачки» по всьому тексту. Причому в різних місцях – у заголовку, підзаголовках, закликах, підписах до картинок, маркованих і нумерованих списках тощо.

      Щось нагадує? Правильно – аналогічно чинять у процесі оптимізації тексту для пошукових систем, коли текст насичується фразами, які містяться в пошукових запитах. Якщо це SEO (search engme optіmіzatіon), то розставлення «гачків» можна назвати HWO (hook word optіmіzatіon).

      Тільки запам’ятайте: читач не має нічого запідозрити. Текст повинен литися як пісня, у якій «гачки» відіграють роль найдзвін-кіших нот.

      Ці «гачки» стають своєрідною принадою для свідомості читача.

      Наприклад, хоче дівчина вийти заміж за іноземця, і бац… зустрічає в тексті кілька разів це «хочу» в зовсім різних місцях:

      • І тут виникає питання – за якого іноземця краще вийти заміж – молодого чи зрілого?

      • Напевне, у вас навіть є подруги, які швидко


Скачать книгу