Kobieca ejakulacja i punkt G. Deborah Sundah
temat integrowania umysłu, ciała i ducha w seksualności. Temat ten sygnalizował, że nadszedł czas, żeby naukowcy zaczęli w swoich badaniach nad seksualnością wykraczać poza ramy jej fizycznie mierzalnych aspektów. Opublikowana w 2013 roku książka Ogden, zatytułowana Expanding the Practice of Sex Therapy: An Integrative Model of Exploring Desire and Intimacy (Rozwijanie praktyki terapii seksualnej: integratywny model badania pożądania i intymności), proponuje wskazówki i superwizję dla studentów oraz terapeutów zainteresowanych nauką takiego podejścia i korzystaniem z niego.
Każda kobieta ma budowę anatomiczną umożliwiającą ejakulację
Jak nauczyłyśmy się już z tego rozdziału, kobiety i mężczyźni przychodzą na świat z organem seksualnym, który po osiągnięciu dojrzałości płciowej doskonale sprawdza się w obu rolach, służąc zarówno do prokreacji, jak i czerpania seksualnej przyjemności. Kobiecy organ seksualny – zdefiniowany w tej książce jako współdziałające ze sobą srom, pochwa, wewnętrzna łechtaczka (sieć ciał jamistych), cewka moczowa, prostata oraz mięśnie i nerwy miednicy – składa się z o wiele większej ilości ciał jamistych, niż kiedyś uważano, i ma prostatę, z której dochodzi do wytrysku płynu ejakulacyjnego. Żeńska prostata ma podobne rozmiary i pełni podobne funkcje jak męski organ seksualny (zdefiniowany w tej książce jako współdziałające ze sobą penis, jądra i moszna, cewka moczowa, prostata, mięśnie i nerwy miednicy oraz tkanka jamista), chociaż jego poszczególne części są inaczej umiejscowione. Mięśnie, które podtrzymują kobiecy organ płciowy, muszą być zdrowe i w dobrej kondycji, a nerwy, które go pobudzają – gotowe do tego, żeby wykonać swoje zadanie zapewniania większego, niż kiedyś uważano za możliwe, spektrum seksualnej przyjemności i doznań emocjonalnych oraz większej ich głębi.
Poruszyłyśmy również problemy, nieraz bardzo poważne, które wynikają z braku informacji na temat kobiecej prostaty oraz prawdziwej natury i rozmiarów tego kobiecego organu seksualnego. Przykładowo brak wyćwiczonych mięśni powoduje o wiele za dużo problemów natury ginekologicznej. W związku z tym, że fakt posiadania przez kobiety prostaty nie jest powszechnie znany, zobaczyłyśmy, w jaki sposób pomija się to źródło kobiecej rozkoszy seksualnej. Uznaje się, że pochwa nie ma czucia, łechtaczka jest przeceniana pod względem orgazmu, jej rozmiary są umniejszane, a cewkę moczową postrzega się jako coś, co rozdziela łechtaczkę i pochwę na dwie części, a nie jako kluczowy element (ponieważ ma zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania kobiecej prostaty) całego kobiecego organu seksualnego.
W ciągu ostatnich trzydziestu lat wiele odkryć naukowych i tych wynikających z indywidualnych doświadczeń przyczyniło się do ustalenia, jak dochodzi do kobiecej ejakulacji. Wszystkie te odkrycia, na każdym etapie, zaprzeczały długo kultywowanym poglądom i wzorcom zachowania zakorzenionym w kulturze. W kolejnym rozdziale dowiemy się, jak inne kultury na przestrzeni wieków akceptowały i celebrowały kobiecą ejakulację, i nauczymy się bardziej doceniać nasze własne kobiece strumienie.
Rozdział 3
Historia kobiecej ejakulacji w starożytności
Natalie ostatnio zerwała ze swoim ukochanym, z którym była związana od siedmiu lat, i bardzo cierpiała z powodu rozstania. Tęskniła za bliskością i satysfakcjonującym seksem opartym na głębokiej więzi, która ich łączyła. Kiedy on od niej odszedł, była o krok od otwarcia swojego zmysłu dotyku i serca na nowe doznania. Teraz sama myśl o miłosnym zbliżeniu sprawiała, że Natalie czuła przeszywający ból w ramionach, jakby ktoś zdzierał z niej skórę. Dramatycznie potrzebowała pocieszenia. Słyszała o starożytnych świątyniach w Indiach, w których czczono miłość erotyczną na najwyższym poziomie wtajemniczenia. Zwizualizowała sobie tę uzdrawiającą moc, którą takie miejsce mogło jej zapewnić, pozwalając sobie na to, by puścić wodze fantazji, i wyobraziła sobie taką sytuację:
Kiedy pewnego wieczoru, w blasku księżyca, wchodziła po schodach na teren świątyni, rozejrzała się, po czym podeszła do niewielkiego zakątka, gdzie w skale wyrzeźbiono podobiznę kobiety o bujnych kształtach i z ogromnym sromem. Natalie padła na kolana, błagając siłę wyższą o pocieszenie, i pomodliła się o to, żeby ją prowadziła. Jakby w odpowiedzi ogarnęła ją erotyczna rozkosz i ciepłe, rozpływające się po całym ciele uczucie miłości, które sprawiło, że poczuła się otwarta i łagodna. Medytowała nad tym doznaniem, siedząc po turecku, głęboko oddychając i ściskając mięśnie miednicy. Jej nabrzmiały srom stał się ciepły, a potem gorący. Poczuła, że zalewa ją płyn ejakulacyjny.
Wyjęła z torebki ogromną morską muszlę i przykucnęła nad nią. Miała zamiar po raz pierwszy zebrać swój ejakulat, żeby doświadczyć jego odmładzających właściwości. Kiedy masowała swój srom i „święte miejsce”, skupiając się jednocześnie na uczuciach otwartości i miłości, jej płyn ejakulacyjny spływał do naczynia z muszli. Wylała tę wodę na swoją zwróconą ku górze, oświetloną blaskiem księżyca twarz, zanosząc modły do Bogini Miłości i Uzdrowienia, aby sprawiła, żeby jej zmysłowość była silna i otwarta na zmiany, kiedy opłakiwała stratę mężczyzny, którego kiedyś kochała.
Kiedy ten słodki nektar spływał jej po twarzy i lśnił na jej nagich piersiach, poczuła, że jej serce stało się wolne i pełne pokoju. Opuściła teren świątyni, zauważając, że cierpienie emocjonalne, które nieustannie jej towarzyszyło, zniknęło, a w jego miejsce pojawiło się uczucie podekscytowania tym, co może jej przynieść przyszłość.
Wiedza o kobiecej ejakulacji w żadnym wypadku nie jest nowa. Kultury na całym świecie pozostawiły po sobie spuściznę świadczącą o tym, że wiedziano o istnieniu tego zjawiska i postrzegano je jako naturalne, normalne, a w niektórych przypadkach nawet uzdrawiające i święte. Otwartość niektórych kultur na kobiecą ejakulację pokazuje, jak nietypowe jest współczesne społeczeństwo Zachodu w swojej ignorancji dotyczącej tych kobiecych „płynących wód”.
Wiedza na temat tego, jak kobieca ejakulacja była traktowana w innych społeczeństwach, może pomóc położyć kres postrzeganiu tego zjawiska jako odchylenia od normy i sprawić, że poznamy jej właściwości erotyczne, uzdrawiające i uświęcające. Dzięki temu możemy kształtować nową postawę – taką, która pomoże indywidualnym osobom i parom oraz będzie sprzyjać społecznej akceptacji tego zjawiska.
Poza rozważaniami na temat dawnych, bardziej metafizycznych koncepcji roli, jaką kobieca ejakulacja odgrywa w rozmnażaniu, oraz na temat tego, jak można jej używać do odmładzania i uzdrawiania, omawiam w tym rozdziale również to, jak współcześni praktycy wdrażają w życie te starodawne wierzenia.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.