Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок. Отсутствует
Часник обчистити, нарізати пластинками. У перцю зрізати плодоніжку, видалити насіння, нарізати його тонкими кільцями. У кожний помідор вкласти пластинку часнику та кільце перцю. На дно підготованої посудини викласти шар зелені, поверх нього – шар помідорів. Чергувати шари доти, доки посудина не буде цілком заповнена. Зверху викласти кілька гілочок селери. Для розсолу в кип’яченій воді розчинити сіль, остудити. Залити помідори, щоб вони були повністю покриті розсолом. Посудину накрити чистою тканиною, зверху покласти дерев’яний круг, установити невеликий гніт і поставити в прохолодне місце. Коли розсіл перестане пузиритись і зробиться прозорим, помідори будуть готові. Розсіл слід злити в окрему посудину, довести до кипіння, остудити і знову залити помідори. Посудину закрити герметичною кришкою й поставити в прохолодне місце.
3 кг зелених помідорів, 100–120 г часнику, 50 г зелені кінзи, 50 г зелені петрушки, 50 г зелені кропу, спеції до смаку
Для розсолу (на 1 л води): 70–90 г солі, 20 г меду, спеції до смаку
Зелень та обчищений часник розділити на дві частини. Половину пропустити через м’ясорубку або подрібнити в блендері. Зелені помідори вимити, у кожному зробити глибокий надріз (на ¾ діаметра), наповнити сумішшю зелені й часнику. На дно посудини для засолювання покласти шар зелені та спецій до смаку. Потім шарами викласти фаршировані помідори, пересипаючи рештою зелені й часнику. Для розсолу у воду покласти сіль, мед і спеції, кип’ятити 5 хв, трохи остудити. Помідори залити теплим розсолом, щоб він повністю їх покривав. Зверху накрити чистою тканиною, покласти дерев’яний круг і встановити невеликий гніт. Поставити помідори для засолювання в прохолодне місце.
10–12 кг зелених помідорів, 150 г кореня хріну, 300 г кореня селери, 250 г часнику, 300 г зелені кропу, 200 г зелені базиліку, спеції до смаку
Для розсолу (на 5–6 л води): 1 кг солі
Діжку об’ємом 10–15 л ошпарити та обсушити. Корені хріну та селери обчистити, натерти на грубій тертці. На дно підготованої діжки покласти терті корені, частину промитої зелені й обчищеного часнику. Зелені помідори викласти шарами, пересипаючи кожний шар рештою зелені й часнику та посипаючи спеціями до смаку. Зверху викласти шар зелені. Для розсолу у воду покласти сіль, довести до кипіння, остудити й залити помідори. Діжку накрити чистою тканиною, зверху покласти дерев’яний круг, установити невеликий гніт і поставити в прохолодне місце.
5 кг зелених помідорів, 150 г кореня селери, 50 г часнику, 100 г зелені кропу, 25–30 свіжих листків вишні
Для розсолу (на 1 л води): 50–60 г солі, 4–5 листків хріну
Зелені помідори вимити, обсушити. На дно посудини для засолювання покласти половину зелені й обчищені зубці часнику. Потім викласти шарами зелені помідори, пересипаючи їх тертим коренем селери, нарізаною рештою зелені та вишневим листям. Для розсолу в окріп покласти сіль і нарізане листя хріну, остудити. Помідори залити холодним розсолом, накрити чистою тканиною,