Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок. Отсутствует

Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок - Отсутствует


Скачать книгу
вимити, на шкірці біля плодоніжки зробити кілька проколів. Помідори укласти в стерилізовану банку й залити киплячим соком із травами. Банку накрити кришкою, стерилізувати 20–30 хв, потім закупорити, закутати й остудити.

Помідори без шкірки в томатному соку

      2 кг невеликих тугих помідорів

      Для томатного соку: 1–1,5 кг м’яких стиглих помідорів, сіль і спеції до смаку

      Помідори, призначені для консервування, вимити, на шкірці з боку плодоніжки зробити хрестоподібний надріз. Покласти помідори в друшляк й опустити в гарячу воду на 1–2 хв, потім відразу ж обдати холодною водою. Підготовані помідори акуратно очистити від шкірки й укласти в стерилізовані банки. Помідори, призначені для соку, розрізати на 2–4 частини, покласти в каструлю, тушкувати до м’якості. Потім трохи остудити й протерти через сито. Отриманий томатний сік поставити на вогонь, додати сіль і спеції до смаку, довести до кипіння. Киплячим соком залити помідори. Банки накрити стерилізованими кришками й стерилізувати 25–35 хв, закупорити, перевернути дном догори й дати охолонути.

Помідори у власному соку (швидкий спосіб)

      1 кг стиглих помідорів, 3–4 ст. л. оливкової олії, 5–6 зубців часнику, сіль і спеції до смаку

      Помідори вимити, розрізати на дві половинки, викласти зрізом догори в посудину з високими бортиками, посипати спеціями й побризкати оливковою олією. Поставити посудину з помідорами в мікрохвильову піч, виставити максимальний режим, витримати 5 хв. Потім помідори вийняти, сік злити. Помідори посолити, знову поставити в мікрохвильову піч на 3–4 хв. Скласти помідори в стерилізовану банку, додати обчищений і нарізаний часник, залити гарячим соком, що виділився, і закрити герметичною кришкою. Заготовку зберігати в холодильнику.

Помідори без шкірки в томатній заливці

      4 кг помідорів, 4–5 зубців часнику, 30 г зелені петрушки, 30 г зелені селери, 50 г зелені кропу

      Для томатної заливки: 2 кг помідорів, 60 г меду, 100–120 г солі, 4–5 г лимонної кислоти

      Помідори, призначені для консервування, вимити, на шкірці з боку плодоніжки зробити хрестоподібний надріз. Помідори покласти в друшляк й опустити в гарячу воду на 1–2 хв, потім відразу ж обдати холодною водою. Підготовані помідори акуратно очистити від шкірки й укласти в стерилізовані банки. Зелень ретельно промити, обдати окропом, покласти в банки з помідорами. Часник обчистити, нарізати пластинками, додати до помідорів. Для томатної заливки помідори пропустити через м’ясорубку, додати сіль, мед, лимонну кислоту й довести до кипіння. Гарячим томатом залити помідори, накрити банки кришками, стерилізувати 10–20 хв (залежно від об’єму банки), закупорити й дати охолонути.

Помідори з болгарським перцем у томатному соку

      600 г помідорів, 400 г болгарського перцю, 70–80 г часнику, 600 мл томатного соку, сіль і спеції до смаку

      Помідори вимити, на шкірці зробити кілька проколів. Болгарський перець очистити від плодоніжки й насіння, розрізати вздовж на 4–6 частин. Помідори укласти в стерилізовану банку, перекладаючи скибками перцю та зубцями


Скачать книгу