Praktiline ajajuhtimine. Ardo Reinsalu
või mõni muu elektrooniline märkmik;
• nutitelefon kalendri funktsiooniga;
• veebipõhine tarkvara iPing.com või rememberIt.com jne;
• ajaloohõnguga paberipõhine kalendermärkmik.
Tehnilised abivahendid
Abivahendid sündmuste ja faktilise info meelespidamiseks on ühele enda ajast lugupidavale inimesele lausa kohustuslikud. Milleks riskida olulise tähtaja unustamisega, millest hiljem võib tekkida hulk probleeme ja mille fikseerimiseks kulub algselt planeeritust mitu korda rohkem aega?! Selleks meie esivanemad kirjutamise ju selgeks õppisid, et infot saaks regivärsiliste rahvaviisidega võrreldes veelgi efektiivsemalt edasi anda. Ometi pole need abivahendid lahendused iseenesest, vaid nende kasutamisel on mõistlik järgida mõningaid näpunäiteid.
• Vali välja üks, endale kõige enam sobiv vahend ja kasuta seda regulaarselt.
• Väldi mitme vahendi kasutamist samal ajal, kuna sel juhul tuleb info otsimiseks kulutada lisaaega, mida meil niigi napib.
• Ära kasuta vahendit ainult selle pärast, et keegi teine seda teeb. Lähtu enda vajadustest.
• Vali endale sobiv detailsus – alustades kirjuta üles täpselt nii palju ülesandeid ja tähtaegu, kui suudad ka hiljem lisada. Kui valid liiga suure detailsuse, kulub tegevuste ülesmärkimiseks liiga palju aega ja kiiresti kaob motivatsioon seda pikaajaliselt jätkata. Liiga vähe infot ei anna jälle sinu oma mäluga võrreldes suurt edasiminekut.
• Väldi vahendeid, mis tulevad tasuta kaasa – nagu näiteks mobiiltelefoni kalendrilisa. Hoolimata nutitelefonide võidukäigust on info sisestamine enamus mobiilides täna ikka veel üsna vaevaline. Õige on valida abivahend, mis vastab sinu kasutuseelistustele. Kui oled kirjutajatüüp, vali pabermärkmik. Kui kasutad 90 % oma ajast e-kirja programmi, vali sealne kalenderprogramm. Ebamugav ja vähekasutatav geniaalne vahend pole ju lahendus.
• Regulaarsus, regulaarsus ja veel kord regulaarsus – oluline pole kasutada abivahendeid sada korda päevas, vaid regulaarselt iga päev. Isegi kui täna pole seal midagi täiendada, tasub päevaplaan siiski üle vaadata. Mida kiiremini harjud abivahendisse kiikama, seda rutem saad efektiivsemast ajakasutusest abi.
Mida peaks üles täheldama?
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.