Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок. Отсутствует
нарізати дрібними кубиками, обсмажити в олії окремо. Моркву натерти на грубій тертці. Болгарський перець очистити від плодоніжки й насіння, нарізати кільцями. Усі овочі скласти в каструлю, додати мед, сіль, спеції, лавровий лист і тушкувати під кришкою 10–15 хв. Потім рагу гарячим розкласти в стерилізовані банки й закупорити кришками.
Соуси та приправи з помідорів
2 кг помідорів, 1 кг болгарського перцю, 60–80 г солі
Помідори перебрати, вимити, розрізати на 2–4 частини. Перець очистити від плодоніжки й насіння, розрізати на 4–6 частин. Підготовані овочі пропустити через м’ясорубку. Отримане пюре довести до кипіння й варити 10–15 хв. Потім додати сіль (30 г солі на 1 л пюре), перемішати, варити ще 5 хв. Готову приправу розлити в стерилізовані банки й закупорити кришками. Приправу можна використовувати для готування супів, борщів, маринування й тушкування м’яса тощо.
3,5–4 кг стиглих помідорів, 150–200 г болгарського перцю, 2–3 зубці часнику, 50–70 г кореня хріну, 50–60 г солі, мед і спеції до смаку
Помідори вимити, розрізати на 2–4 частини, пропустити через м’ясорубку. Болгарський перець вимити, очистити від плодоніжки й насіння, також пропустити через м’ясорубку. Корінь хріну натерти на тертці, часник подрібнити. Пюре з помідорів поставити на вогонь, довести до кипіння, додати сіль і мед, перемішати. Потім покласти тертий хрін, часник і болгарський перець, додати спеції до смаку, перемішати, кип’ятити ще 3–5 хв. Гарячу приправу розлити в стерилізовані банки й закупорити кришками.
700 г помідорів, 500 г аличі, 1 стручок гострого перцю, 250 г часнику, 50–60 г зелені кінзи, 40 г хмелі-сунелі, сіль, мед і спеції до смаку
Помідори вимити, обсушити, нарізати великими скибками, пропустити через м’ясорубку. Аличу вимити, очистити від кісточок, протерти через сито або подрібнити в блендері до однорідності. Гострий перець (без насіння) і часник подрібнити. Зелень кінзи дрібно нарубати. Томатне пюре поставити на вогонь, довести до кипіння. Додати аличеве пюре, перемішати. Щойно маса знову закипить, покласти подрібнений часник, гострий перець, кінзу, хмелі-сунелі, сіль і спеції до смаку. За бажанням можна додати мед. Соус довести до кипіння й варити 5 хв. Гарячий соус розлити в стерилізовані банки й закупорити кришками.
500 г зелених помідорів, 2 стручки гострого перцю, зелень, 200 г меду, 5 г лимонної кислоти, сіль і спеції до смаку
Зелені помідори вимити, покласти в каструлю з окропом і бланшувати 1–2 хв. Потім воду злити, помідори дрібно нарізати. Гострий перець очистити від плодоніжки й насіння, подрібнити, додати до помідорів. Мед розвести в 150–200 мл гарячої води, залити помідори, додати лимонну кислоту, сіль до смаку й поставити на вогонь. Варити, помішуючи, доки шматочки помідорів стануть прозорими. Додати спеції, рубану зелень, варити ще 5 хв і зняти з вогню. Гарячий соус розлити в стерилізовані банки й закупорити кришками.