Історія чемпіонатів Європи з футболу. Тимур Желдак

Історія чемпіонатів Європи з футболу - Тимур Желдак

Скачать книгу
та не вистачало саме в принципових протистояннях з італійцями. У першому матчі у себе вдома вони дали справжній бій: пропустивши м’яча в середині першого тайму, тут же зрівняли рахунок, а пропустивши другий м’яч, взяли ворота Дзоффа в облогу і не давали обороні чемпіонів Європи (і, на хвилиночку, віце-чемпіонів світу!) продихнути весь другий тайм. Та ось біда – отримавши право на пенальті за п’ять хвилин до кінця зустрічі, Еттмайер не зміг його реалізувати.

У відчаї австрійці відігралися на одному з лідерів «Скуадри адзурри» – Луїджі Ріві, зламавши йому ногу. Саме цей матч став початком кінця кар’єри кращого бомбардира італійської збірної за всю її історію, та й самої збірної Італії. Наступного разу вона блисне на Чемпіонатах Європи лише у 1988-му, де дійде до півфіналу і буде просто принижена збірною СРСР під керівництвом Лобановського.

У матчі-відповіді в Італії Ріва повернеться в склад, і хоча не заб’є австрійцям, проте допоможе своїй збірній досягти необхідного результату. Таким стане нічия 2:2 – надію на перемогу австріяків, що лідирували по ходу гри, перекреслить гол Джанкарло Де Сісті за 15 хвилин до кінця гри.

Всі матчі групи 6

14 жовтня 1970, Дублін. Ірландія – Швеція 1:1 (Керролл 43ʹ – (пен.) – Брзукопіл 61ʹ).

28 жовтня 1970, Стокгольм. Швеція – Ірландія 1:0 (Турессон 74ʹ).

31 жовтня 1970, Відень. Австрія – Італія 1:2 (Парітц 29ʹ – Де Сісті 27ʹ, Маццола 34ʹ).

8 грудня 1970, Флоренція. Італія – Ірландія 3:0 (Де Сісті 22ʹ – (пен.), Бонісенья 42ʹ, Праті 84ʹ).

10 травня 1971, Дублін. Ірландія – Італія 1:2 (Конвей 23ʹ – Бонісенья 15ʹ, Праті 59ʹ).

26 травня 1971, Стокгольм. Швеція – Австрія 1:0 (Ульссон 68ʹ).

30 травня 1971, Дублін. Ірландія – Австрія 1:4 (Роджерс 48ʹ – (пен.) – Шмідраднер 3ʹ – пен., Кодат 12ʹ, Данн 30ʹ – автогол, Старек 71ʹ).

9 червня 1971, Стокгольм. Швеція – Італія 0:0.

5 вересня 1971, Відень. Австрія – Швеція 1:0 (Штерінг 23ʹ).

9 жовтня 1971, Мілан. Італія – Швеція 3:0 (Ріва 3ʹ, 83ʹ, Бонісенья 41ʹ).

10 жовтня 1971, Лінц. Австрія – Ірландія 6:0 (Яра 12ʹ, 85ʹ, Піркнер 41ʹ, Парітц 45ʹ – (пен.), 51ʹ, 89ʹ).

20 листопада 1971, Рим. Італія – Австрія 2:2 (Праті 10ʹ, Де Сісті 75ʹ – Яра 36ʹ, Зара 59ʹ).

Підсумкова таблиця групи 6

Група 7. Югослави – кращі серед рівних

Інтригу в цій групі підтримували східні німці і Йохан Кройф – один за всю Голландію. На момент жеребкування югослави, хоч і були найбільш титулованою командою, не вважалися безумовними фаворитами. Так ось феєричної переможної гри від них у відбірковому циклі вболівальники так і не побачили. Що не завадило збірній СФРЮ вийти до чвертьфіналу в четвертій першості поспіль.

Збірні НДР та Нідерландів зійшлися у відбірковій групі вдруге поспіль. Чотири роки тому, як ви пам’ятаєте, саме східні німці «відчепили» команду Країни тюльпанів від погоні за Угорщиною, яка здобула путівку до чвертьфіналу. Цей розіграш став практично точним повторенням відбору на ЄВРО-1968, з тою лишень різницею, що з групи вийшли югослави.

Нідерланди не змогли обіграти югославів вдома, після чого ті домоглися легкої перемоги в Люксембурзі й стали чекати розвитку подій. Голландці ж без Кройфа нічого не змогли вдіяти з командою НДР в гостях, де програли,