Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія. Отсутствует

Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія - Отсутствует


Скачать книгу
чоловік. З них у містах – а в країні їх нараховується більше 1 тис. – мешкає 73 %. Росіяни у складі населення Росії за переписом 1989 р. мали питому вагу 81,5 %. Решту складає населення більш ніж 100 інших національностей. Серед них найбільшу частку мають татари (3,8 %) і українці (3,0 %). Офіційна мова на всій території федерації – російська, але всім народам країни Конституцією гарантується збереження рідної мови.

      Більшість віруючих є православними християнами, але є й католики, лютерани, баптисти тощо. Багато також мусульман, буддистів, представників інших конфесій.

      Росія – це демократична федеративна держава з республіканською формою правління і має офіційну назву Російська Федера ція. Її очолює президент. Він є гарантом Конституції країни, прав і свобод громадян, ви значає напрями внутрішньої та зовнішньої політики держави. Російські громадяни обирають його терміном на 4 роки.

      За легендою, назва столиці Росії походить від річки Москва, на берегах якої вона була заснована. Але стосовно цього існує ще багато інших гіпотез. Приміром, кажуть, що у сиву давнину першим тут поселилося подружжя з іменами Мос і Ква. А ще назву міста пов’язують зі словами легендарного руського богатиря Іллі Муромця, який заповідав нащадкам, що треба «мощь ковать», тобто зміцнювати державу. Крім ріки Москви, у місті протікає ще понад 100 річок, але вони взяті в підземні труби.

      Представницьким і законодавчим органом Росії є парламент. Тут його називають Федеральними Зборами. Цей парламент складається з двох палат: Ради Федерації і Державної Думи. А виконавчу владу здійснює Уряд Російської Федерації.

      Знаменитий собор Василя Блаженного в Москві

      Успенський собор у Владимирі (Московська обл.) належить до найвидатніших і найвідоміших пам’ятників давньоруської архітектури. Його заклали 8 квітня 1158 р. як головний храм Владимирського князівства. Біля його вівтаря були зведені на велике княжіння Олександр Невський та Дмитрій Донськой. Розписи храму належать геніальному іконописцю Андрію Рубльову і Данилі Чорному. Вони нічим не поступаються знаменитим фрескам Ватикану.

      У складі Російської Федерації знаходиться 89 її суб’єктів, тобто 21 республіка, 49 областей, 10 автономних округів, 1 автономна область, 6 країв, два міста федерального значення – Москва та Санкт-Петербург. Уся територія Росії поділена на 7 федеральних округів, столицями яких є найкрупніші міста цих регіонів: Центральний (Москва), Південний (Ростов-на-Дону), Північно-Західний (Санкт-Петербург), Приволзький (Нижній Новгород), Уральський (Єкатеринбург), Сибірський (Новосибірськ), Далекосхідний (Хабаровськ). Кожний з них є адміністративно-територіальною одиницею, межі якої збігаються з економіко-географічним районуванням, що склалося історично. На чолі кожного федерального округу стоїть представник президента, якого він призначає.

      Столицю Росії, Москву, колись називали «третім Римом». Московські царі вважали її всесвітнім політичним і церковним центром і проголосили себе


Скачать книгу