Za rok bez długów!. Iwona Wendel

Za rok bez długów! - Iwona Wendel


Скачать книгу
ten, komu się chcę robić to, czego nie chce się innym, osiągnie wyniki, których inni nie osiągną.

      Jak się czujesz, gdy dasz się skusić swoim pokusom? Zjesz za dużo paskudnego żarcia itp. – czy jesteś z siebie zadowolona, dumna z braku samokontroli?

      Czy powód numer 3 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      4. Potrzeba różnorodności – znudzenie rutyną.

      To jest jeden z moich powodów. Kocham jazdę bez trzymanki, uwielbiam niespodzianki, nagłe zwroty akcji. Robi mi się słabo, gdy mam wrażenie, że powtarzam ten sam dzień – zaczynam szukać jakiejś adrenaliny.

      To dotyczy również moich projektów biznesowych – mam tyle pomysłów i czasem naprawdę dużo mnie kosztuje, aby nie zajmować się codziennie czymś innym. A czasem – przyznaję, przegrywam.

      Nie mam jednak wątpliwości, że w moim wypadku rutyna, powtarzalność jest kluczowa.

      Czy powód numer 4 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      5. Mentalność „Kiedyś tam”

      Mogę zaczekać, aby być wspaniałym :). Zawsze mogę to przecież zrobić. Kiedyś zacznę ćwiczyć, napiszę książkę. Kiedyś tam. Któregoś dnia.

      Czy powód numer 5 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      6. Nie łączenie zdarzeń i konsekwencji

      Cokolwiek robisz, naciskasz rano w telefonie drzemkę, zjadasz pączka, bierzesz jeszcze tylko tę jedną chwilówkę, jeszcze tylko jeden zakup na kartę kredytową – popełniasz błąd myśląc, że ten jeden raz nie będzie miał żadnego znaczenia.

      To jedno wydarzenie ma wpływ na to, kim się stajesz. Tworzysz w ten sposób swoje przeznaczenie. Kształtujesz swoją przyszłość.

      Tylko jeszcze jeden raz – dokładnie tym się stajesz.

      Czy powód numer 6 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      7. Brak długoterminowego zaangażowania.

      Niektórzy próbują coś raz, dwa razy, a potem się poddają. Komuś może się wydawać, że ktoś tam odniósł sukces w ciągu nocy, a nie widzi tych lat prób, porażek, biedy i upokorzeń, które do tej nocy przywiodły.

      To wymaga czasu, aby osiągnąć sukces, zbudować wspaniały związek, spłacić długi odchudzić się itp. Potrzebne jest długoterminowe zaangażowanie.

      A jednak książki o błyskawicznym gubieniu kilogramów sprzedają się jak świeże bułeczki. A jednak ludzie wybierają drakońskie kredyty, aby spłacić poprzednie drakońskie, zamiast popracować nad swoją sytuacją.

      Czy powód numer 7 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      8. Oczekiwanie na przełom.

      Na pewno istnieje szybki sposób. Wzbogać się w ciągu nocy, zrzuć 10 kg w miesiąc. Szukamy rozwiązania, które natychmiast zmieni nasze życie.

      Brawo dla Ciebie – kurs za rok bez długów, 12 miesięcy pracy, żaden cud.

      Czy powód numer 8 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      9. Brak wiary, że Twoje cele są prawdopodobne

      Gdzieś tam jest jakiś cichy głosik zwątpienia, brak wiary, że to wszystko jest możliwe.

      Pogodzenie się podświadomie z sytuacją – już zawsze tak będzie.

      Jednego dnia planujesz wyjście z długów, drugiego dnia wystarczy telefon od komornika i już myślisz, że to wszystko nie ma sensu.

      Czy powód numer 9 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      10. Życie przeszłością

      Jasne, przeszłość ma znaczenie. Wierz mi, wiem coś o tym. Będąc po czterdziestce nie raz płakałam przekonana, że wszystkie moje problemy biorą się z tego, że mama bardziej kochała siostrę.

      Ale:

      To, gdzie obecnie jesteś, jest wynikiem tego, kim byłeś. Ale to kim będziesz i gdzie zajdziesz zależy od tego, KIM POSTANOWISZ BYĆ.

      Czy powód numer 10 dotyczy Ciebie?: TAK NIE

      Sprawdź, który z powodów braku samodyscypliny dotyczy Ciebie i od tej pory bądź uważna na kolejne sytuacje. Obserwuj, kiedy się pojawiają i pracuj nad nimi.

      Część: Poczucie własnej wartości Moduł: Samodyscyplina

      Lekcja 3: Punkt wyjścia

Punkt wyjścia

      „Problemy nie mogą być rozwiązane za pomocą tego samego sposobu myślenia, jaki do nich doprowadził”

Albert Einstein

      Być może zwróciłaś uwagę, że na stronie tytułowej każdej lekcji umieszczona jest nazwa tej części kursu, która brzmi: Poczucie Własnej Wartości i być może zastanawiasz się, co ma ona wspólnego z samodyscypliną.

      Większość problemów, z otyłością, alkoholizmem i długami włącznie, ma swój początek w braku poczucia własnej wartości.

      Samodyscyplina i związane z nią osiąganie małych, codziennych sukcesów, pozwoli Ci odzyskać poczucie sprawczości. Systematyczne poprawianie obecnej sytuacji, drobne sukcesy, które przywrócą Ci wiarę w siebie.

      Jednak, aby wiedzieć, na ile nam się to udało, musimy zdawać sobie sprawę, z jakiego dokładnie punktu startujemy.

      W późniejszych lekcjach spiszemy dokładnie stan Twojego zadłużenia i finansów – tak aby opracować najlepszą strategię.

      W dzisiejszej lekcji zachęcam Cię do zrobienia spisu z Twojej obecnej sytuacji we wszystkich ważnych sferach Twojego życia. Nie w tabelce. Opisowo.

      ZASADA 1: do tej pory zajmowaliśmy się głównie przemyśleniami i analizą. Z każdą lekcją pojawi się więcej zadań, które powinnaś robić pisemnie.

      Mam nadzieję, że już dawno przygotowałaś specjalny zeszyt.

      Musisz znaleźć w ciągu dnia 1 godzinę, aby wykonywać zadania z kursu. Może to być cała godzina wieczorem, może pół godziny rano i pół wieczorem. Wszystko zależy od Ciebie, jak wolisz pracować, jak wygląda Twój dzień.

      Ta godzina to też pierwszy sprawdzian Twojego zaangażowania w kurs. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć godziny dziennie na poprawę swojej sytuacji – to znaczy że się nie zaangażowałeś.

      Skoro już ustaliliśmy tę zasadę, możemy omówić Twoje dzisiejsze zadanie.

      Spisać stan obecny. Jeśli wytrwasz ten rok, przejdziesz przez wszystkie lekcje i nawet nie będziesz miała wątpliwości, że Twoje życie się zmieniło, a Twoja sytuacja uległa zdecydowanej poprawie, dobrze abyś wiedziała dokładnie, ile tak naprawdę osiągnęłaś.

      Wierz mi, niektóre szczegóły naprawdę umykają. Mówię Ci to z własnego doświadczenia, odkąd zaczęłam spisywać punkt wyjścia – nie mogę się nadziwić, jak wiele mi się udaje osiągnąć, o czym nawet nie pamiętam, bo rok to 12 długich miesięcy. Czasem są to małe sukcesy, a czasem całkiem duże, ale jakoś nie pamiętałam ich, bo skupiona byłam na czymś innym.

      Jack Canfield, w książce „Zasady”, o której już pisałam, proponuje spisywanie swojej sytuacji w następujących obszarach:

      ● praca i kariera zawodowa

      ● finanse

      ● rekreacja i czas wolny

      ● zdrowie i kondycja

      ● relacje

      ● cele osobiste

      ● wkład w szerszą społeczność (superważny


Скачать книгу