Гендерне тяжіння: виклики та рішення. Катерина Левченко

Гендерне тяжіння: виклики та рішення - Катерина Левченко


Скачать книгу
на невігластво та упередження, ми не можемо дозволити собі недостатньо використовувати таланти і потенціал половини наших громадян тільки тому, що вони жінки.

Том Мбоя

      «Ла Страда» рулить!

      Понад двадцять років мого життя (тобто половина свідомого) пов’язані із громадською організацією «Ла Страда-Україна». Тож уявити власне зростання без розвитку організації, яка завжди відповідала на гострі соціальні виклики, неможливо. Через призму роботи «Ла Страда-Україна» можна вивчати новітню історію нашої держави, бо організація завжди була у вирі подій. «Ла Страда» відома і в нашій країні, і за кордоном, бо є частиною міжнародної мережі громадських організацій.

      Що ж таке «Ла Страда»?

      З чого вона почалася?

      Про що мріяли і чого сподівались ті, хто створював організацію 20 років тому?

      Якими є цінності та погляди людей, що згуртувалися навколо «Ла Стради»? Чому права жінок і ґендерна рівність такі важливі для нас?

      Що нам вдалося за 20-річний термін спільної роботи?

      Що зуміли змінити на краще в житті країни, суспільства, окремих громадян і у своєму власному, розвиваючи та втілюючи місію та візію «Ла Стради»?

      Чим «Ла Страда-Україна» живе сьогодні?

      Хто наші партнери та друзі, кому ми вдячні за підтримку?

      «Ла Страда-Україна» – громадська правозахисна організація, яка працює для забезпечення ґендерної рівності, миробудування, запобігання всім видам ґендерного насильства, зокрема насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення прав дітей, сприяючи впровадженню стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства та держави.

      Це масштабна місія, я б сказала, головний напрям нашого руху. Виконати її в повному обсязі й за короткий час фактично неможливо, бо суспільство постійно змінюється, постають нові виклики. Але така місія мотивує організацію та її прихильників не обмежуватися одним напрямом роботи чи однією галуззю. Ми розвиваємося, підхоплюємо вітер нашими вітрилами і прямуємо до здійснення наступних цілей.

      Громадську організацію «Ла Страда-Україна» (до лютого 2016 року – Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна») було зареєстровано Міністерством юстиції України 31 березня 1998 року (свідоцтво № 1010). Ця дата офіційно вважається її днем народження. Хоча ще в 1995 році з’явилася програма громадських організацій «Ла Страда» – «Запобігання торгівлі жінками в країнах Центральної та Східної Європи», партнером якої у 1997 році стала й Україна.

      Ми були першими і певний час єдиними в нашій країні, хто зосередився на проблемі запобігання торгівлі жінками та дітьми. На той час це було дуже гостре питання, а ми ще не мали поряд потужної допомоги від програм міжнародних організацій, зокрема, таких, як Міжнародна організація з міграції (МОМ) та Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Вони розгорнуть активну роботу в нашій країні лише за півроку-рік. Вже потому,


Скачать книгу