Почувайся добре. Нова терапія настрою. Дэвид Д. Бернс

Почувайся добре. Нова терапія настрою - Дэвид Д. Бернс


Скачать книгу
налички.

      г. Перебільшення.

      д. Емоційне обґрунтування.

      9. Ви прочитали всю цю книжку і, кілька тижнів застосовуючи методи, починаєте почуватися краще. Ваша сума балів за тестом депресії Бернса впала з двадцяти шести (помірна депресія) до одинадцяти (гранична депресія). А потім ви раптом починаєте почуватися гірше, і за три дні сума балів повертається до двадцяти восьми. Вам здається, що ваші ілюзії розбиті, ви відчуваєте безнадію, гіркоту й відчай, думаючи: «Нічого не вдається. Ці методи мені не допоможуть. Я вже мав би почуватися добре. Це “покращення” було оманою. Я дурив себе, коли думав, що мені стає краще. Я ніколи не одужаю». Серед ваших когнітивних викривлень:

      а. Знецінення позитиву.

      б. Твердження, що «так має бути».

      в. Емоційне обґрунтування.

      г. Мислення «все або нічого».

      д. Зашвидкий висновок (негативне передбачення).

      10. Ви намагаєтеся дотримуватись дієти. У ці вихідні ви нервуєте і, не маючи чого робити, усе щось точите й точите. Після четвертої цукерки говорите собі: «Я просто не можу себе контролювати. Мої дієти та пробіжки весь тиждень пішли коту під хвіст. Я, либонь, на колобка схожий. Я не мав цього їсти. Я так просто не можу. Я напихатимуся всі вихідні!» Ви починаєте відчувати таку провину, що запихаєте в рот ще жменю цукерок, марно сподіваючись поліпшити собі настрій. Серед ваших викривлень є такі:

      а. Мислення «все або нічого».

      б. Чіпляння помилкової налички.

      в. Негативне передбачення.

      г. Твердження, що «так має бути».

      д. Знецінення позитиву.

      ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ:

      1. A Б В Г Д

      2. A Б В Д

      3. A Б Г Д

      4. A Б В Г

      5. A В

      6. A В Г Д

      7. В Г

      8. A Б В Г Д

      9. A Б В Г Д

      10. A Б В Г Д

      Почуття – це не факти

      Тепер ви можете запитувати себе: «Гаразд. Я розумію, що депресія – це наслідок негативних думок, бо погляд на життя дуже істотно змінюється, коли настрій поліпшується або погіршується. Однак якщо мої негативні думки так спотворені, чому я постійно обманююся? Я можу мислити ясно й реалістично, як і будь-хто, тож коли те, що кажу собі, не раціональне, то чому воно здається таким правильним?»

      Хоч ваші депресивні думки можуть бути викривлені, однак вони все-таки створюють дуже правдоподібну ілюзію істини. Дозвольте простими словами пояснити причину такого обману: ваші почуття – це не факти! Насправді на ваші почуття можна взагалі не зважати, бо це лише віддзеркалення того, як ви думаєте. Якщо ваші сприйняття не мають сенсу, почуття, створені ними, будуть так само абсурдні, як відображення в дзеркалах, що стоять у кімнаті сміху парку розваг. Однак ці спотворені емоції ви відчуваєте правдиво та реалістично, як і справжні почуття, створені невикривленими думками, тож автоматично визнаєте їх за правду. Ось чому депресія – це така могутня ментальна чорна магія.

      Щойно ви робите крок до депресії через низку «автоматичних» когнітивних викривлень, ваші почуття та дії підсилюють одне одного в нескінченному лиховісному колообігу. Ви вірите


Скачать книгу